Генштаб переходить на автоматизовану систему управління військами – Муженко

Певні елементи єдиної автоматизованої системи вже активно застосовують в Україні, зокрема і в зоні АТО

До кінця 2018 року в Україні створять основні елементи автоматизованої системи управління військами. В цьому запевнив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко, передає "Радіо Свобода". 

"Процес іде. До кінця поточного року вже основні елементи такої системи на різних рівнях, починаючи від тактичного і закінчуючи оперативним, будуть створені. Але сам процес введення цієї системи, я думаю, займе ще декілька років, щонайменше", – прокоментував головнокомандувач ЗСУ.

Муженко додав, що певні елементи єдиної автоматизованої системи управління ЗС у тестовому режимі працюють уже зараз.

"Наприклад, система "Дельта". Вже в тестовому режимі її використовують і застосовують, зокрема, і в зоні АТО безпосередньо для управління підрозділами, які виконують бойові завдання. Є й інші системи. Є і система "Кропива", і є відповідна система автоматизованого управління протиповітряною обороною", – розповів начальник Генштабу.

За словами Муженка, пришвидшення процесу автоматизації управління військами залежить від багатьох чинників, зокрема, "фінансового ресурсу", а також "від партнерів у поставці відповідного обладнання". ЗСУ натомість постійно опановує нові технології, запевнив головнокомандувач ЗСУ.

"Ми проводимо навчання і здійснюємо, вже як керівники, реальне управління. Це є ухвалення рішень, використання відповідного обладнання, застосування відповідних систем і таке інше. Перспективу бачимо у створенні ефективної системи управління на базі високотехнологічного обладнання", – заявив Муженко.

За його словами, наразі триває процес "дооформлення відповідної технічної документації" і створення системи захисту інформації.

У Центрі дослідження армії констатують: поки рівень автоматизації управління в ЗСУ не перевищує 30%. Якнайшвидше запровадження єдиної автоматизованої системи управління військами здатне на 40% "покращити реагування на військові атаки" і зменшити втрати особового складу.

Дивіться також фотогалерею за темою

Це вам не Counter-Strike: для морпіхів ЗСУ облаштували інтерактивний тир – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Кіборги крокують Європою": постав запитання режисеру Ахтему Сеітаблаєву
Наступний матеріал
В "Укроборонпромі" прокоментували проект Hyperloop в Україні