Військовий інститут інформатизації у Києві
Військовий інститут інформатизації у Києві 5 канал

Кабмін ініціює заміну радянських військових привітань на "Слава Україні" – "Героям слава"

Зокрема, український прем'єр пропонує скасувати застарілий клич "Здрастуйте, товариші"

В уряді пропонують офіційно ввести військові привітання "Слава Україні" – "Героям слава". Такий законопроект уже зареєстрували у Верховній Раді. Його ініціатор – прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає УНІАН

Як зазначено, документ пропонує внести зміни до статті 84 військового статуту внутрішньої служби ЗСУ, замінивши радянське привітання "Здрастуйте, товариші" – "Бажаємо (бажаю) здоров'я" на "Слава Україні" – "Героям слава".

"На вітання начальника або старшого за військовим званням "Слава Україні" всі військовослужбовці, які перебувають у строю або поза ним, відповідають "Героям слава", – йдеться в тексті законопроекту.

Крім того, такими фразами пропонується і прощатися. Нині статутна форма прощання звучить так: "До побачення, товариші" – "До побачення".

Проект закону також передбачає збереження привітання "товариш", коли військовий звертається до міністра оборони, який є цивільною особою. Зокрема, пропонується у статті 53 статуту закріпити, що під час звертання до міністра оборони та його заступників, які є цивільними особами, військовослужбовець називає їх посаду, додаючи перед назвою посади слово "товаришу".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Обличчя Незалежності": як Хрещатиком усі роди військ ЗСУ та країн світу крокували – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Шпигувала на РФ: скільки років за ґратами отримала жінка-військовий Нацгвардії
Наступний матеріал
Геращенко: В анексованому Криму українцям примусово видають російські паспорти
Loading...