відкриті джерела

В "Укроборонпромі" прокоментували проект Hyperloop в Україні

Концерну є що запропонувати в рамках проекту Hyperloop, запевнив гендиректор Павло Букін

ДК "Укроборонпром" разом із іншими провідними науковими та виробничими об‘єднаннями та підприємствами приєднується до ініціативи Мінінфраструктури з розвитку новітніх транспортних технологій в Україні. Зокрема, йдеться про проект швидкісної транспортної системи Hyperloop. Про таке повідомляє прес-служба концерну. 

"Окрім "Укроборонпрому" в цьому проекті візьмуть участь Національна академія наук України, Octagonal Corporation, ДП "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" (ВО Південмаш), ПАТ "Каховський завод електрозварювального устаткування", ТОВ "Інтерпайп Україна", Unit.City, Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та Платформа розвитку інновацій", – зазначено у повідомленні.

У концерні поінформували, що одночасно буде запущено проект транспортних інновацій HypeUA. На його основі мають підготувати підґрунтя для розвитку інноваційних транспортних систем в Україні.

Читайте також: Hyperloop в Україні: у скільки обійдеться та коли збудують – деталі

"У рамках проекту буде розглянуто можливість будівництва тестової труби на базі аерокосмічного кластеру в Дніпрі, навколо якої буде створено інноваційне середовище для розвитку транспортних стартапів", – повідомили в "Укроборонпромі".

Новітній проект прокоментував і гендиректор держконцерну Павло Букін.

"Укроборонпром" із задоволенням бере участь у цій ініціативі Міністерства інфраструктури. І концерну є що запропонувати. В наших фахівців є відповідний досвід, який допоможе реалізувати цей проект", – запевнив Букін.

Як стало відомо, проект розділений на три окремі стадії втілення.

  1. На першій стадії, яка лежить на плечах НАН України та залучених експертів, буде отримано наукову оцінку, прораховані всі ризики і весь потенціал та технології, які необхідно застосовувати, також буде оцінений вплив на регуляторне середовище.
  2. На другій стадії буде розпочате будівництво та введення в експлуатацію тестового майданчика в місті Дніпро. Для цього планують залучити, насамперед, венчурні інвестиції. 
  3. На завершальній третій стадії, після пройденого тестового етапу, буде здійснений перехід до промислового виробництва.

"Укроборонпром" готовий здійснювати роботи над проектом на кожній зі стадій. В Концерні нараховується більш як 30 наукових центрів, частина з них володіє технологіями та науковим досвідом, необхідним для реалізації цього проекту", – кажуть у прес-службі.

Довідково: розроблена Маском транспортна система Hyperloop складається зі сталевих труб, усередині яких пересувається поїзд – герметична капсула на аеродинамічній подушці. Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину. Hyperloop планує перевозити вантажі з 2019 року, а пасажирів – з 2021 року. Для цього треба розв'язати технічні та логістичні проблеми.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Генштаб переходить на автоматизовану систему управління військами – Муженко
Наступний матеріал
Необхідно максимально розірвати відносини з Росією, щоб вимагати посилення міжнародних санкцій проти РФ – посол

Hyperloop в Україні: Омелян розповів, де почнеться будівництво

Омелян про угоду із General Electric: 40% комплектуючих до локомотивів мають бути вироблені в Україні

Hyperloop в Україні: Мінінфраструктури анонсували старт проекту