5 канал

Охоронці Президента та Генштабу ЗСУ: "Зелені" та "червоні" берети присягнули на вірність Україні

Їх 425 – українських військових, які нині складають присягу. Зелені та червоні берети – це 101-а бригада та окремий Президентський полк.

Під монументом "Батьківщині-Матері" у Києві склали присягу військові, що поповнили окремий полк Президента та 101-у бригаду охорони Генштабу. Другий рік поспіль два підрозділи присягають на вірність Україні та українському народу саме у цей день. Про що мріють в поповненні українського війська і чи хочуть присвятити життя професійній армії – розповість кореспондент "5 каналу" Дар'я Феденко.

Андрій Ванжа – Дніпропетровщина, Максим Петренко – Кіровоградщина. Віталій Коваленко – Черкащина. Чи не вся Україна представлена нині у 101-й бригаді. Попри таке різноманіття у всіх чи не однакова мотивація служити. Сини незалежної України. Цим хлопцям трохи більше 20-ти років. І хоча зовні вони досить упевнені в собі, – за тиждень служби їх уже навчили триматися гідно, хвилювання перед присягою важко приховати. Дехто навіть забув слова, які виголошуватиме перед Президентом і рідними.

Із молодим поповненням українського війська ми зустрілися за три дні до присяги. Розпитували про що вони мріють і чи планують присвятити життя контрактній армії. "Я ще замало прослужив, щоби зрозуміти, що таке військова служба. У подальшому буду дивитися", – відповідає військовослужбовець Дмитро Пустовіт.

Їх 425 – українських військових, які нині складають присягу. Зелені та червоні берети – це 101-а бригада та окремий Президентський полк. Поки хлопці годину стоять струнко, їхню увагу всіляко намагаються привернути рідні та знайомі, які заповнили пагорби під монументом "Батьківщині-Матер". Ось солдат Богдан Окрутний, а це – його виглядає у натовпі кохана. А ось рідні солдата Дмитра Пустовіта затамувавши подих спостерігають за присягою.

Їм дали лише кілька хвилин, щоби обійняти новобранців. Після присяги молоде покоління воїнів попрямує у частини. В зону АТО ці призовники не поїдуть, – підтвердив Президент. Нагадавши, що служити їм доведеться у непрості для країни часи.

"Колись Маргарет Тетчер сказала мудрі слова: "Війни стаються, коли агресор відчуває, що може досягти своїх цілей за прийнятну ціну". Так було в Україні, коли 2014 року Росія знала, що у нас на той момент нема армії. Але такого вже не може бути в 2017-му, бо Росія відчула, що армія в України є! І "прийнятної ціни" для агресора вже бути не може", – каже Петро Порошенко.

Даря Феденко та Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

"Відважні у сутінках": Генштаб оприлюднив видовищні фотографії з навчань резервістів

Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів
Навчання резервістів
/
Навчання резервістів

Попередній матеріал
Поезія відомого Кобзаря стала мультфільмом
Наступний матеріал
Десятитисячна хода пам'яті та ретро-виставка з приватних колекцій: 9 травня у Черкасах
Loading...

Українські морпіхи взяли участь у багатонаціональному навчанні Platinum Eagle-2017 в Румунії – фото

Порошенко підписав закон, згідно з яким ЄІБ надасть 200 млн євро на розвиток громадського транспорту в Україні

Бойовики повернули тіла трьох бійців, які героїчно загинули рятуючи пораненого побратима

Майже 1,5 тисячі строковиків з усієї України склали присягу в "Десні"

Морпіхи дали бій проросійським найманцям – як ЗСУ стримують ворога у Водяному

"Безвідмовний Зубр": українські бійці-винахідники продемонстрували власне диво техніки