Ігор Гордійчук
Ігор Гордійчук seo-top-news.com.ua

"Справжні Герої": Історія легендарного генерал-майора "Сумрака"

Він побував у найгарячіших точках Донбасу на початку неоголошеної російсько-української війни. Прославився героїчною обороною стратегічної висоти кургану Савур-Могила, який спецпризначенці під його командуванням утримували 12 днів. Легендарний "Сумрак" – генерал-майор Ігор Гордійчук зазнав численних контузій та тяжких поранень, попри це – переміг у боротьбі за своє життя

Історія "Сумрака" у першій серії спецпроекту 5 каналу "Справжні Герої". Легенда неоголошеної російсько-української війни із позивним "Сумрак" – Герой України, генерал-майор, начальник військового ліцею імені Богуна Ігор Гордійчук у житті усміхнений і доброзичливий. Військову справу, розповідає, обрав ще у дитинстві.

"Мамин рідний брат військовий, професійний, офіцер кадровий. Я вже десь в 4 класі перший раз написав, що я мрію бути військовим. І більше не змінював", – розповідає Ігор Гордійчук.

На Донбас він вирушив на початку антитерористичної операції. Тоді на сході бракувало досвідчених офіцерів. Гордійчук же мав і віру, і досвід.

"З перших днів починали ми з Ізюма, Ізюм, Слов’янськ, Краматорськ, Артемівськ, Дебальцеве. Ще тоді перший раз Дебальцеве, коли ми там успішно провели операцію, потім Савур-Могила, потім Іловайськ", – згадує генерал-майор.

12 днів у пеклі на кургані Савур-Могила – Гордійчук героїчно виконував завдання Генштабу. Бої там не припинялися ані вдень, ані вночі. Цю стратегічну позицію українські армійці утримували попри усе.

"В нас настільки була серйозна динаміка, постійні обстріли, постійні вогневі нальоти, постійні атаки, кожних, навіть не можу сказали, що кожну годину, кожні півгодини, декілька навіть на годину. Артилерія, танкові атаки. Це ж практично на кордоні стояла Савур-Могила, там ми – де колони російські там, там, там", – говорить Гордійчук.

Позивний "Сумрак" викликає гордість в українців і страх у росіян. Але для Ігоря Гордійчука це військове ім’я стало несподіванкою. Після оборони Савур-Могили був прорив під Іловайськом. Там Гордійчук і зазнав тяжкого поранення. Восени 2014-го у шпиталі отримав найвищу державну відзнаку – Орден Золотої Зірки і звання Герой України.

Генерал-майор згадує: "Я не хвилювався, я був у свідомості, але дуже кволий". 

Потому було тривале лікування та реабілітація за кордоном. І під час параду до 25-ї річниці української Незалежності на очах усієї країни Ігор Гордійчук отримав погони генерал-майора.

"В День Незалежності я вже в повній був свідомості, єдине що фізично... Я трошки може і хвилювався, але вже як я вижив і зробив перші кроки, то я вже зрозумів, що я нічого не боюся. Я не знав, що саме в цей день і саме там буде, це був для мене приємний сюрприз", – говорить Гордійчук.

Від 2016-го генерал виховує майбутніх офіцерів у столичному ліцеї імені Івана Богуна. Каже: у ліцеї роботи ще багато, і не лише із ліцеїстами: "Зробити ліцей українським, він зараз ще радянсько-російський, отакий, з совковими там замашками. Бо багато посадових осіб, вони там десь розписалися, що вони служать Україні, але вони тут не і тут саме головне, в серці нема України".

Вільний час, якого у генерал-майора не так багато, він проводить із родиною, слухає музику і бавиться із папугою. 

"В нас папуга, звати Хелен. Як ми тільки приходимо додому, вона дуже рада. Зразу співає, як тільки почує дружини голос. Сама навчилась відкривати клітку, сама вилітає, сама прилітає, в них, знаєте, такий тваринний інстинкт як у фільмах про піратів, на плечі побувати, зразу на плече", – говорить військовий.

І у тому, що Україна переможе у війні. Сумрак сумніву не має. Але каже, докласти руки до цієї справи мають усі.

"Я оптиміст стовідсотковий, тобто ми переможемо сто відсотків з гарантією. Ми повинні тут бути головним драйвером, і в даному випадку це народ України. Це найбільший прорахунок Путіна, що він не вірив, що народ пробудиться", - підсумував Гордійчук.

Ксенія Дворнікова, Дмитро Демешев, 5 канал.

Попередній матеріал
"Відчуй себе у безпеці": У столиці показали світлини тих, хто охороняє порядок під час Євробачення
Наступний матеріал
Примирення як головна перемога: як Україна вчиться відзначати річницю повалення фашизму 8 травня – "Час. Підсумки дня"
Loading...

Президент повідомив, де розмістять Меморіал українських Героїв

Українські морпіхи взяли участь у багатонаціональному навчанні Platinum Eagle-2017 в Румунії – фото

Бойовики повернули тіла трьох бійців, які героїчно загинули рятуючи пораненого побратима

Майже 1,5 тисячі строковиків з усієї України склали присягу в "Десні"

Морпіхи дали бій проросійським найманцям – як ЗСУ стримують ворога у Водяному

"Безвідмовний Зубр": українські бійці-винахідники продемонстрували власне диво техніки