5.ua

Поезія відомого Кобзаря стала мультфільмом

Відбулася презентація трейлера анімаційного фільму "Кобзар 2015", в основі якого поезія Шевченка

На основі поезії Тараса Шевченка "За байраком байрак" (цикл "В казематі") знято мультфільм "Кобзар 2015". В ефірі "5 каналу" автор сценарію, креативний продюсер Максим Прасолов і головний художник Олексій Чебикін розповіли про ідею й мету створення такого анімаційного фільму.

Прасолов запевнив, що з ідеєю створення мультика до нього звернувся Чебикін, який розробляв цей проект ще того, як вони почали робити перший графічний роман "Даогопак".

"Олексій сказав, що в нього давно була ідея створити анімаційний фільм за мотивами "Кобзаря". Я подивився на перші малюнки, які в нього були, і погодився це зробити", – додав Максим Прасолов.

За словами Олексія Чебикіна, з проханням створення ювелірного видання "Кобзаря" до нього вже неодноразово зверталися різні українські президенти. Сам художник завжди хотів зробити це видання ближчим до людей.

"Обрано вірш "За байраком барак", оскільки саме він найбільш інформативний за зображеннями, композицією, історією. Окрім цього, події, які описано в цьому вірші, дуже актуальні й зараз", – пояснив Чебикін.

Творці також заявили, що хочуть модернізувати українську міфологію, культурну спадщину й планують створити повноцінний серіал на основі "Кобзаря".

Повну версію розмови дивіться у відео:

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що з 27 по 30 квітня 2017 року в Тбілісі у Грузії відбувся кінофестиваль "Україна в фокусі", в рамках якого українські кінематографісти представили свої кінострічки та провели майстер-класи. 

Попередній матеріал
"Через радянську символіку": у Житомирі 9 травня спалахнули заворушення
Наступний матеріал
Охоронці Президента та Генштабу ЗСУ: "Зелені" та "червоні" берети присягнули на вірність Україні
Loading...

В Україні заборонили транслювати фільм про Бузину

У Росії після побиття помер автор фільму про кримінальні зв'язки Путіна

"Непросте кіно, яке треба дивитися": у Києві покажуть російський фільм про Олега Сенцова – "Кіно з Яніною Соколовою"