Тарас Шевченко
Тарас Шевченко 5 канал

Алея дубів, вірші мовою жестів та живий гігантський тризуб: в Україні вшановували пам'ять Шевченка

Робимо це для того, аби Шевченко не сховався за портрети і за пам'ятники, а щоб він був живий у своїм слові, розповіла організатор Шевченківських читань у Івано-Франківську

У день народження Тараса Шевченка, 9 березня, пам'ять великого Кобзаря вшановували по всій країні. Як саме – у сюжеті "5 каналу".

На малій Батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці на Черкащині з'явилася Шевченкова алея. Тут висадили два десятки дубів. Саджанцям уже 4 роки. Їх виростили із жолудів дубів, які посадив сам Шевченко. Учасники переконують: ці саджанці стануть символом волі та незламності України.

"Жолудь був заготовлений у Будищі, там є дуби Шевченка. Декілька років тому був рясний урожай, зібрані жолуді, вирощені в розсаднику, відповідно зараз маємо можливість їх висадити", – розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

В Івано-Франківську декілька десятків містян читали поезію Кобзаря на центральній площі міста. До дійства долучилися і дорослі й діти. Середмістям колона з кількохсот шанувальників Шевченка під супровід оркестру пройшла до пам'ятника Кобзареві. Там священнослужителі відправили поминальну панахиду.

"Робимо це для того, щоби Шевченко не сховався за портрети і за пам'ятники. А щоб він був живий у своїм слові, щоб ми його читали, розуміли, відкривали по-новому, ще раз вивчали, читали своїм дітям. Виростали великим могутнім народом разом з ним", – пояснює організатор Шевченківських читань Віталій Перевізник.

Понад сотня вінничан зібралися на одній із головних площ міста, впродовж двох годин читали твори Шевченка. До акції приєдналися представники національних меншин. Вони декламували твори Кобзаря на рідних для них мовах. Вірші Шевченка лунали польською, французькою, німецькою, італійською, білоруською, арабською, і навіть – мовою жестів.

У Дніпрі дню народження Кобзаря присвятили флешмоб. Близько трьох сотень студентів, пенсіонерів, вчителів та чиновників вишикувалися у формі тризуба розміром 10 на 12 метрів. Кожен з учасників флешмобу тримав аркуш з хештегом "Тризуб – це Україна". Естафету передали іншим містам України.

У Золочеві, на Львівщині, пам'ятник Тарасові Шевченку одягли в вишиванку.

Світлана Федчун, "5 канал"

Попередній матеріал
Бойове злагодження на полігоні "Дівички": як проходять "курси підвищення кваліфікації" для артилеристів
Наступний матеріал
Час ламати стереотипи про Захід і Схід: потяг Єднання "Труханівська Січ" знову вирушив у дорогу
Loading...

Кращі у кіно, музиці та мистецтві: названо переможців Шевченківської премії-2017

Порошенко бере участь у церемонії вручення Національної премії ім.Т.Шевченка – відео

У Румунії відкрили пам'ятник Тарасу Шевченку