5 канал

Бойове злагодження на полігоні "Дівички": як проходять "курси підвищення кваліфікації" для артилеристів

Стрільбу військовослужбовці 59-ї мотопіхотної бригади ЗСУ ведуть зі 152-мм гаубиць Д-20

Військовослужбовці 59-ї мотопіхотної бригади ЗСУ на навчальному полі полігону у "Дівичках" зайняли позиції та визначають ціль умовного противника, щоб нанести ураження по живій силі та вогневим засобам ворога. Стрільбу ведуть з гаубиць Д-20.

Максимальна дальність стрільби гаубиці – близько 20 кілометрів. При влучанні у ціль, як розповідають бійці, уламки снаряда розлітаються у радіусі 100 метрів.

Олексій Танасієнко у свої 24 роки – командир артилерійської батареї. Контракт зі Збройними Силами військовослужбовець підписав ще шість років тому. Більше року воював на сході країни. Пройшов Золоте, Попасну та Троїцьке. Каже, що до Мінських домовленостей – таке артилерійське озброєння активно застосовували у зоні АТО. Розповідає: "Стріляємо з гармати-гаубиці Д-20 152-го калібру. Приблизно на 6 кілометрів стріляємо… Найбільш ефективна зброя, мабуть, яка є на даний час".

На командно-спостережному пункті відсутня зайва метушня. Тут військовослужбовці ретельно проводять обрахунки для стрільби артилерії – використовують комп'ютери та планшети. Завдяки спеціальним програмам, час, що потрібний на обрахунки стрільби, зменшується у кілька разів і дозволяє якомога швидше вразити цілі.

"Коли ми користуємося радянським методом розрахунку установок, він займає у нас хвилин 15, аби врахувати всі дані. За допомогою цього гаджета ми можемо обрахувати всі ці установки буквально за хвилину-півтори", – інформує військовослужбовець Максим Глущук.

Аби подивитись, як "вживу" виглядає стрільба зі 152-мм гармат та дізнатись, як проходять навчання – дивіться сюжет:

Марічка Кужик, Іван Вірченко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Тренування координації з артилерією: Як ВДВ ЗСУ відпрацювали навчально-бойові завдання – фотогалерея

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як повернути $26 млн, що Литва конфіскувала у Іванющенка: в ГПУ розповіли про два шляхи
Наступний матеріал
Алея дубів, вірші мовою жестів та живий гігантський тризуб: в Україні вшановували пам'ять Шевченка
Loading...