школярі
школярі 5 канал

Юні десантники: На Житомирському полігоні підлітки пройшли військовий вишкіл

Двадцятьох полтавських школярів на три дні відвезли на житомирський військовий полігон. Десантники вчили їх на розвідниківм

На військовому полігоні тактику ведення бою відпрацьовують підлітки чотирнадцяти-шістнадцяти років. За легендою навчань противник готовий будь-якої миті відкрити вогонь.

Усі учасники вишколу - вихованці полтавського гуртка юних десантників. Приїхали на житомирський полігон на запрошення військових.

Дівчата теж бойові. Не тільки хлопці. У групі 20 підлітків. Серед них  – шестеро дівчат. Анжеліці 15. Щоб відвідувати заняття гуртка вона тричі на тиждень долає автобусом 27 км із свого села до Полтави. Зізнається, захоплюється мужністю військових.

"Зима, холодно, болото, дощ - вони не зважають на все. Головне для них здобути свободу, незалежність, захистити нас", - говорить вихованка гуртка юних десантників Анжеліка Черепко.

Інструктори тренують підлітків за програмою, яку розробили для курсантів центру високомобільних десантних військ.

"Даємо по максимуму. Зараз ви бачите, гірська підготовка, переправа, також присутній предмет, як тактична медицина, поводження зі зброєю, реакція на вогонь противника, типи строїв, переміщення, як ходять розвідувальні групи, як визначати розвідувальні ознаки нашого ворога", - розповів інструктор навчального центру високомобільних десантних військ Андрій.

"Горді, бо саме нас навчають такі досвідчені інструктори, які пройшли все і на практиці відчули це", - додає вихованець гуртка юних десантників Назар Менинник.

Вишкіл тривав кілька днів. Після нього дехто з учасників уже визначився з майбутньою професією.

"Я у майбутньому планую стати військовослужбовцем, служити своїй державі. Мені це подобається. Комусь подобається малювати, комусь вишивати, а мені подобається саме це -військова справа", - говорить вихованець гуртка юних десантників Владислав Ботнарь.

Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомирська область, "5 канал".

Попередній матеріал
З'явилося відео відходження вилученого у блокадників ОРДЛО потягу в бік Попасної
Наступний матеріал
Ворог обстріляв з протитанкових ракетних комплексів Кримське: троє воїнів ЗСУ поранені
Loading...

Вишкіл під керівництвом 300 американських нацгвардійців: на Львівщині почались навчання ЗСУ

Дієвіше за будь-які уроки: Як діти проходять вишкіл зі зброєю від ветеранів АТО

"Жіночий батальйон": домогосподарки вирушили на військовий вишкіл