У четвер, 9 березня, у стінах Музею імені Тараса Шевченка відбувається традиційна церемонія вручення Національної премії імені Шевченка за участі Президента України Петра Порошенка. У цей день лауреати також за традицією цитують Кобзаря, передає кореспондентка "5 каналу".
Як повідомляється, впродовж останнього року Шевченківська премія стала оновлюватися і реформуватися. Зокрема, змінився склад комісії, який розглядав кандидатів на отримання премії, почала враховуватися думка експертів з різних галузей культури. Це дуже важливо, оскільки тепер премія стала більш народною.
Серед лауреатів цього року:
У номінації "Література. Публіцистика. Журналістика" – відомий видавець та поет Іван Малкович.
Його відзначили за збірку поезій "Подорожник з новими віршами". Сам Малкович каже, що тричі відмовлявся від висунення на премію імені Шевченка, а цього року таки не встояв.
"До цього ще з 2006 року я тричі негласно відмовлявся від висунень (на премію), бо я вважав, що завжди є багато гідніших людей, і тепер вони є. Гроші – дві третини – обов'язково підуть на протез для однієї якоїсь людини, бійця", – розповів Малкович.
У номінації "Кіномистецтво" – аніматор Степан Коваль.
Був лауреатом Белінського кінофестивалю, відома людина у кіноколах. Національну премію імені Шевченка цього року отримав за збірку патріотичних мультиків "Моя країна - Україна". Ця збірка встигла поподорожувати містами України і навіть побувала в Донецькій та Луганській областях. Свою перемогу Степан Коваль присвячує "перемозі на культурному фронті".
"Це достойна винагорода, але, я вважаю, що це і достойний проект. У наш час подібні проекти, українські, які відкривають "другий культурний фронт" (дуже важливі)", – зазначив аніматор.
У номінації "Візуальне мистецтво" – скульптор Микола Малишко.
Його відзначили за дерев'яну скульптуру за назвою "Лінія"
У номінації "Музичне мистецтво" – композиторка зі Львова Богдана Фроляк.
"Нагородження мене страшенно розслабило. Від моменту, коли я довідалася, що лауреат премії Шевченка, я не можу працювати. Але я сподіваюся, що зможу швидко заспокоїтись і далі працювати – писати музику".
У номінації "Театральне мистецтво" цього року переможця так і не визначили. Єдиний кандидат, якому могли вручити нагороду, не міг її отримати через процедурні обмеження. Це театральний режисер з Івано-Франківщини. Нещодавно митець отримав звання "Народний артист України" і, згідно правил, не можна одразу нагородити його Шевченківською премією.
Зазначимо, що загальний розмір Шевченківської премії – мільйон гривень. Оскільки переможців цього року четверо, то і гроші вони розділять між собою.
Як інформував 5.UA, 16 лютого у Києві презентували спільну кінострічку Олеся Саніна та володаря трьох "Оскарів" Марка Гарріса.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Львівська мисткиня своїми витинанками покоряла парижську публіку




