5 канал

Час ламати стереотипи про Захід і Схід: потяг Єднання "Труханівська Січ" знову вирушив у дорогу

Протягом мандрівки пасажири мають побачити більш як півтора десятка міст України

Подорож єднання влаштували волонтери для майже 300 школярів та студентів – возитимуть їх Україною, щоби зламати стереотипи у стосунках між заходом та сходом України, передає "5 канал".

Коли співак зі Старобільська згадує настанови, які отримував від знайомих перед першою своєю поїздкою Україною – не може стримати сміху. Каже: навіть інвалідний візок – не перепона для того, щоб руйнувати стереотипи.

Потягом Єднання і Примирення "Труханівська Січ" їдуть 270 школярів та студентів з різних областей України. Ніна Сурмова з Донецька, нині мешкає у Слов'янську. Вона ще не встигла познайомитися із її одноліткою з Львівщини. Але обидві кепкують із популярних стереотипів.

"Усі на сході сепаратисти, усі кликали Путіна, війська. Але нас так не сприймали, принаймні з тими людьми, з якими ми бачились – я такого не відчула ні разу. Треба нести добро. Показувати людям, що ми однакові. Просто треба братися за руки і розуміти, що ми єдині", – розповідає Ніна.

Тетяна Паращук вторить їй: "Східняки говорять, що ми бандерівці. У вас там під копицями сховані танки. Але такого у нас немає. Ми хочемо показати, що ми такі ж самі як вони. І нічим не відрізняємося від них".

Для багатьох пасажирів потяга це перша поїздка так далеко від дому. Протягом мандрівки вони мають побачити більш як півтора десятка міст. Щодня – нове. У столиці на них чекають екскурсії, зустріч із депутатами Верховної Ради та мером Києва.

Що ще чекає на пасажирів потяга Єднання – дивіться у відео:

Юлія Божко, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Алея дубів, вірші мовою жестів та живий гігантський тризуб: в Україні вшановували пам'ять Шевченка
Наступний матеріал
Федорчук: Вата хотіла "хунту", то її отримає
Loading...