president.gov.ua

Порошенко впевнений, що й на окупованій території до пам'ятника Кобзареві прийдуть сміливці-патріоти

Нашому поколінню "довелось запить з московської чаші московську отруту", зазначив глава держави

Президент України Петро Порошенко переконаний, що на окупованих територіях знайдуться сміливці-патріоти, які у день народження Тараса Шевченка прийдуть до пам'ятника Кобзареві. Про це він заявив на церемонії вручення Національної премії ім. Тараса Шевченка.

"Заповіт Тараса надихає наших воїнів на захист кожного клаптика української землі від російської агресії. І перед російською окупацією Сімферополя і Донецька свідомі українці збиралися саме біля пам'ятників Шевченкові, а промосковські і московські наймити й агенти збиралися біля пам'ятників Леніну. Подивіться, різні світи – різні цивілізації, Шевченко і Ленін. Я впевнений, що й сьогодні знайдуться сміливці-патріоти, які сьогодні на окупованій території прийдуть до нього (пам'ятника Шевченку – 5.UA)", – сказав глава держави.

Порошенко зазначив, що сила й велич Шевченка не лише в його поезії – він повернув українцям історичну пам'ять, розбудив національну свідомість і змусив згадати про гідність, надихнув на боротьбу.

"Нашому поколінню, говорячи словами самого Тараса, "довелось запить з московської чаші московську отруту". Нині ми переживаємо найдраматичніший період новітньої історії, але зараз у нас є чітке усвідомлення свого шляху широкого, є наше відважне українське військо, є українська церква, є українська державна мова, є сама держава і є сучасна українська політична нація", – наголосив Президент.

Повну версію церемонії вручення Національної премії ім. Тараса Шевченка дивіться у відео:

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – відео
Наступний матеріал
Клімкін: У питанні окупації Криму РФ не може бути жодних компромісів
Loading...

Порошенко підписав закон про посилення співпраці з Євроюстом

Порошенко: Якби не Мінськ, чи виграла б Україна стільки часу для розбудови однієї з найефективніших армій

Порошенко: Я проведу референдум щодо членства України в НАТО