www.youtube.com

Фільм "Процес" про справу Олега Сенцова виходить в український прокат

  6 квітня на екрани кінотеатрів виходить документальний фільм Аскольда Курова "Процес" про українського режисера Олега Сенцова, який нині перебуває в ув'язненні на території РФ. Частина зборів від продажу квитків буде перерахована сім'ї Сенцова

  ]Фільм Аскольда Курова розповідає про суд над Сенцовим і спроби родини, друзів та адвокатів звільнити режисера з в'язниці. Назва стрічки – "Процес" – відсилає до кафкіанського абсурду, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-яка людина.

  "Іноді буває важко залишатися простим спостерігачем. Ідея фільму виросла з моєї нездатності змінити щось у темному майбутньому, яке чекало на Олега Сенцова – людини, яка всього лиш хотіла жити у вільній країні і знімати кіно. Цей фільм – можливість знайти і виявити підтримку Олегові не лише від нас, але й від багатьох людей по всьому світу", – пояснив свої мотиви Куров. "Процес" був знятий за підтримки Естонії, Польщі та Чехії.

  Міжнародна прем'єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі. Показ було організовано спільно з Європейською кіноакадемією, яка впродовж двох років закликає до звільнення Сенцова. Лист із такою вимогою свого часу підписали десятки європейських кінематографістів – Вім Вендерс, Кен Лоуч, Агнешка Голланд, Педро Альмодовар та інші. Перед початком фільму пройшов флешмоб – гості прем'єри підняли таблички з хештегом #FreeSentsov.

  Українська прем'єра стрічки відбулася у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Режисер особисто представив свій фільм глядачам.

  Аскольд Куров – російський документаліст, випускник Майстерні документального кіно Марини Разбєжкіної. Основна тематика його робіт – проблеми прав людини і соціальні конфлікти у сучасній Росії.

  Інформаційна підтримка: 5 канал, Espreso, День, Platforma, Детектор медіа, Деловая столица.

  Попередній матеріал
  Ворожі обстріли в Зайцевому: людям пропонують виїхати в Святогірськ
  Наступний матеріал
  Обстріл Генконсульства Польщі в Луцьку: у СБУ розповіли, кому вигідно влаштовувати провокації

  "Свободу Олегу Сенцову": У Києві триває фестиваль документального кіно про права людини

  На Берлінському кінофестивалі фільм про українського кінорежисера Олега Сенцова зустріли з аншлагом

  На врученні кінопремії титулований російський режисер підтримав політв'язня Сенцова