Вибори в зоні ООС
Вибори в зоні ООС 5 канал

Як проходили вибори Президента у прифронтових населених пунктах – відео

Читайте по-русски
Попереднього разу на президентських виборах у 2014 році в Мар'їнці не голосували. Тоді місто було під контролем бойовиків

За посилених заходів безпеки тривало голосування у прифронтових населених пунктах на Сході країни. у зоні операції об'єднаних сил відкрилися 79 спеціальних дільниць для військових. Як відбувалося волевиявлення поблизу лінії зіткнення – дивіться у сюжеті.

По всій лінії зіткнення у прифронтових населених пунктах, зокрема, у Мар’їнці,о восьмій годині ранку разом зі звичайними виборчими дільницями відкрилися і спеціальні тимчасові дільниці, де можуть проголосувати військовослужбовці, які нині знаходяться у зоні бойових дій.

"Виборча дільниця створена, щоб надати можливість військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії зіткнення з противником, 400 метрів звідси, проголосувати", – зазначив голова спеціальної виборчої дільниці Тарас.

"Облаштували палатку, вона в принципі не чим не відрізняється від будь-якої цивільної виборчої комісії. Все обладнано згідно вимог – урни для голосування, кабінки, тобто все працює так як у цивільних", – повідомив військовослужбовець ЗСУ Назар.

Командири підрозділів зорганізували графік голосування – одні бійці лишаються на бойових позиціях, інші протягом дня мають змогу поїхати проголосувати.

"Це найважливіше, тому що кожен військовослужбовець, який захищає країну, має розуміти, що у нього прикритий тил. Він має розуміти, що бере участь не тільки у захисті батьківщини, але і в її майбутньому, обирати майбутню владу, яка буде, обирати головнокомандуючого", – зауважив військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Вибори в Мар'їнці проходять за посилених заходів безпеки.

"Вже третю добу ми чергуємо, як отримали бюлетені, взяли одразу під охорону і слідкуємо щоб усе було добре", – розповів поліцейський Андрій.

У Мар’їнці всі п'ять виборчих дільниць відкрилися вчасно.

"У нас ділянка – червона зона, ми знаходимося, де йдуть бойові дії. От виїзних інвалідів є 36 людей, але ми змогли виїхати лише до чотирьох. До інших нам не дозволи виїжджати", – сказала голова дільничої виборчої комісії Олена Горбатко.

Попереднього разу на президентських виборах у 2014 році в Мар'їнці не голосували. Тоді місто було під контролем бойовиків. До нинішнього волевиявлення тут ставляться дуже серйозно.

"Це ж державна справа, правильно? Наша країна, наша Україна, треба взяти участь усім. Я думаю, що все буде добре, і Донецьк буде українським", – сказав мешканка Мар'їнки Лариса.

На дільниці також голосують люди, які проживають на околиці міста. Кажуть, до воєнних дій вже звикли, але дуже хочуть миру.

"Це в 2014 році, коли були бойові дії, гради літали, а зараз люди вже звикли. І живуть, і школярі їздять, і на роботу ходять", – зауважив мешканець Мар'їнки Олександр.

А ось ажіотажу в пунктах пропуску не спостерігається – вранці у неділю тут було незвично порожньо. За словами прикордонників, на пропускному пункті Мар'їнка вже два дні, як кількість тих, хто перетинає лінію зіткнення, зменшилася в рази. На КПВВ додають: бойовики роблять все, щоб українці не змогли проголосувати.

Мешканцям окупованих територій весь минулий тиждень приходили смс-ки, що 31 березня, саме коли на території України відбуваються вибори, там проходитиме зустріч "донбаської весни".

Люди, які перетинають КПВВ, спілкуватись на камеру відмовляються, повторюючи один і той же вислів – "нам не потрібні проблеми". Пояснюють: у них вони будуть, якщо окупаційна влада дізнається, що ті брали участь у президентських виборах.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева з Донецької області 5 канал

Попередній матеріал
Жарти, важкі перемоги та "неправда" екзит-полів: як реагувала трійка лідерів кандидатів на перші результати голосування
Наступний матеріал
У ЦВК порахували більше 9% протоколів
Loading...

ЦВК опрацювала 1,16% протоколів – хто лідирує

Невідомі чоловіки під стінами ЦВК: стало відомо, хто вони і чому зібралися

Політолог прокоментував можливі провокації після першого туру голосування – відео

"Величезне досягнення – успішна робота дільниць у зоні ООС": ЦВК оновила дані про явку виборців

Вибори у шпиталі: у Харкові свій голос віддали поранені вояки, які проходять курс лікування

"Національний екзит-пол – 2019": оприлюднення результатів опитування на дільницях – трансляція