Реакція кандидатів на перші результати голосування
Реакція кандидатів на перші результати голосування 5 канал

Жарти, важкі перемоги та "неправда" екзит-полів: як реагувала трійка лідерів кандидатів на перші результати голосування

Читайте по-русски
Президент подякував українцям, що прийшли і проголосували. І відразу додав – російський сценарій провалився

Протягом дня у виборчих штабах трійки лідерів виборчих перегонів перебували кореспонденти "5 каналу". Їхні реакції на перші, хоч і соціологічні результати голосування – дивіться у сюжеті.

Що ближче до вечора, то жвавішими стають штаби кандидатів. Команда Володимира Зеленського робить ставку на неформальне спілкування з пресою. Настільний теніс, аерохокей, фуршет. Це все про їхній штаб.

Під бадьору музику публіку розважають колеги Володимира Зеленського з "95-го кварталу"

"Не треба зі мною ділити портфелі. Я подивлюся спочатку. Підтримуватиму. Я постою спочатку так за спиною. Так щоб іти у міністерство якесь ... Там повинні бути люди, які там щось тямлять", – сказав член команди Володимира Зеленського Євген Кошовий.

Явкою виборців у штабі команди ЗЕ – задоволені. Але нарікають на порушення. Кажуть, зареєстрували кілька тисяч звернень на свою гарячу лінію. Сотня порушень підтвердилися, кажуть у штабі. То ж за них мають взятися поліція і суди.

"Чимало людей не знайшли себе у списках, зокрема, багато молоді. Є люди, які померли, у цих списках. Рекорд – людина, яка померла у 1995 році є у списках виборців. Якихось таких системних порушень ми не бачимо. Але були підвози на дільницю під вечір. Якісь люди зі списками", – заявив член команди Володимира Зеленського Олександр Корнієнко.

Володимир Зеленський із дружиною у своєму штабі з'являється за півгодини до закриття дільниць. Піднімається на сцену, щоби почути попередні результати опитувань виборців.

У спілкуванні з пресою – як завжди – лаконічний. Членів команди обіцяє представити після другого туру. На запитання "Що перше скаже при зустрічі з Путіним?" чи то жартома, чи то серйозно відповідає:

"На нарешті ви повернули наші території, скільки ще грошей готові компенсувати грошей за те, що відібрали наші території і допомагали людям, які брали участь в ескалації Криму і Донбасу".

 

У Мистецькому арсеналі Петро Порошенко вдруге розміщує свій виборчий штаб. Але тоді п'ять років тому чинний президент почув для себе переможні відсотки вже у першому турі. Цього разу – у штабі емоцій не те, що менше. Вони інші.

Вдень – у штабі – ані гучних заяв, ані віп-агітаторів з команди Президента. Лише звіти з регіонів – голосування відбулося без серйозних порушень. Перші результати екзит-полів штаб сприймає – без емоцій. Президент з'являється у гарному гуморі і без краватки.

Виборчий тест – країна склала. Президент подякував українцям, що прийшли і проголосували. І відразу додав – російський сценарій провалився. Бо Кремль не хотів бачити його у другому турі. Але і серед українців – чимало таких, які не захотіли віддати йому свій голос. До них Президент і звернувся.

"Я вас почув. І готовий до роботи над помилками. Я не відчуваю жодної ейфорії, я бачу сигнал, який подає суспільство, це урок для мене і всієї нашої команди", – сказав Порошенко.

І він вже готовий – починати боротьбу за другий тур, каже Президент. І відразу додав, що змагатися буде не із Зеленським.

"Доля вже так розпорядилася, що звела мене з маріонеткой Коломойського, Коломойському ми не дамо жодного шансу", – заявив чинний Президент України.

Главу держави – проводжають оплесками. А він заявив, хоче зустрітися з Зеленським на дебатах.

"Є закон, який зобов'язує в другому турі – проводити дебати. Вони мають бути організовані, але чи не злякається Зеленський? Він може не з–явитися. Це буде порушення закону, але покарання не існує", – сказав народний депутат Володимир Ар'єв.

Яку тактику між першим і другим туром тепер обирає президент – у штабі поки що не кажуть.

"Порахуймо перший, один день перепочинемо, нам треба просто видихнути цей перший тур", – сказав заступни голови фракції БПП Сергій Березенко.

"Ви знаєте, ми любимо важкі перемоги, коли все на такому блакитному "блюдічке" приносять, як ваш гарний костюм – це легко, гарно, але не так цікаво, а от важкі перемоги, вони солодші", – зауважила заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

Соціологія брехлива, а екзит-поли це маніпуляція. З такими гучними заявими закінчився виборчий день у штабі кандидата, якому на старті президентських перегонів пророчили перше місце. Але за результатами національного екзит-полу Юлія Тимошенко до другого туру не проходить.

З обіду у штабі готували журналістів до того, що Юлія Тимошенко математику соціологів не визнає. Її політичні соратники розповідали про порушення, виявлені на дільницях представниками Батьківщини.

"Виявлений заздалегідь підписаний членами ДВК незаповнений протокол про підрахунок голосів виборців. Є інформація про підкуп", – сказав народний депутат Григорій Немиря.

"Донецька область показала явку в чотири рази більшу, ніж це було в 2014 році", – зауважив нардеп Сергій Власенко.

Зрештою, після закриття дільниць і оприлюднення опитувань вже Юлія Тимошенко переконувала присутніх – не лише голосування відбулося з порушеннями, національні екзит-поли – теж неправдиві. У неї своя математика.

"Ми не оспорюємо перше місце Влодимира Зеленського з результатом в 27% по нашому екзит-полу, на 2 місці наша команда з результатом 20,9% і на третьому місці Порошенко – 17,5%. Екзит-поли, які помпезно проводять Петра Порошенка в другий тур, за нашими даними, не відповідають дійсності", – сказала кандидат в Президенти України Юлія Тимошенко.

Боротися до останнього обіцяє тричі кандидат в президенти. Але спочатку дочекається офіційних результатів голосування у першому турі. На підрахунок голосів у Центрвиборчкомі законом передбачено 10 днів.

Ірина Герасимова, Анна Мірошниченко, Сергій Барбу, 5 канал

Попередній матеріал
У Порошенка закликали Зеленського прийти на дебати – відповідь вже є
Наступний матеріал
Як проходили вибори Президента у прифронтових населених пунктах – відео
Loading...

На відміну від планів "Ю" і "Зе": Порошенко пояснив, що робитиме у випадку поразки

До другого туру потрапляють Зеленський і Порошенко – "Социс"

Рекламна гонка кандидатів: ЦВК назвала лідерів по витратах на передвиборчу кампанію

Президентські вибори-2019: з'явилися нові дані соцопитування

"Опора" назвала лідерів з агітаційної активності та найпоширеніші порушення кандидатів

ЦВК порахувала 2,4% голосів