Чоловіки під ЦВК
Чоловіки під ЦВК 5 канал

Невідомі чоловіки під стінами ЦВК: стало відомо, хто вони і чому зібралися

Читайте по-русски
На 20 годину поліція відкрила 31 кримінальне провадження й склала 17 протоколів

В Центрвиборчкомі оновили явку виборців на голосуванні у першому турі президентських виборів. Станом на 20-ту вона становить 65 відсотків, повідомляють у ЦВК. Водночас, від ранку під стінами Центральної виборчої комісії гуртуються невідомі чоловіки. Що це за люди і з якою метою зібралися – можемо запитати у Мирослава Солонара, він на зв’язку зі студією і чув останній звіт МВС та коментарі правоохоронців.

Заявку на проведення зібрання до КМДА подала громадська організація "Варта закону". У ній вказано, що акція безстрокова, і в ній можуть брати участь до 10 тисяч осіб. Під час брифінгу голова нацполіції Сергій Князєв запевнив – біля ЦВК чергують правоохоронні органи, вони готові реагувати на будь-які дії.

"Я можу констатувати, що на момент початку нашої прес-конференції біля ЦВК знаходилася близько 150 громадян. Вони не порушують громадську і публічну безпеку. Поліцейських сил та сил Національної гвардії достатньо – в декілька разів більше. Тому вони не представляють для нас загрози. Але кожен громадянин, який потрапляв на площу, був добровільно проведений  їхній поверховий огляд заборонених речей і предметів, які б могли спричинити собі шкоду або людям, – не виявлено", – заявив голова Нацполіції України Сергій Князєв.

Водночас в МВС оновили інформацію про порушення під час виборчого процесу. Станом на 20-у годину поліція відкрила 31-е кримінальне провадження й склала 17 протоколів. Загалом правоохоронці отримали 1927 заяв про порушення виборчого законодавства. Здебільшого – це незаконна агітація. Також фальшиві повідомлення про замінування дільниць.

Попередній матеріал
Політолог прокоментував можливі провокації після першого туру голосування – відео
Наступний матеріал
Тимошенко не вдасться "розхитати" новий майдан, оскільки Київ підтримує Порошенка – нардеп

Мають свої результати та рейтинг: Тимошенко прокоментувала дані екзит-полу

Брифінг заступника голови ЦВК – трансляція

Без порушень голосування, проте під порушення тиші: репортаж з дільниці на Маріупольському напрямку

Порошенко: "Я критично розумію сигнал, який суспільство подає сьогодні чинній владі"

Радісна реакція та короткі відповіді: включення зі штабу Зеленського після попередніх результатів

"Між турами важливо провести дебати": соціологи про результати екзит-полу і чи розглядають фальсифікації