Худоба
Худоба 5 канал

Вимушені збувати худобу, бо нічим годувати: наслідки карантину для малих фермерів Донеччини

Читайте по-русски
В обласному департаменті агропромисловості фермерам пропонують продавати молоко через інтернет

Малі фермери на Донеччині зазнають збитків та змушені скорочувати поголів'я корів та іншої худоби. Адже через закриття ринків під час карантину їм ніде продавати свою продукцію. Про ситуацію у тваринництві на прикладі одного села розповість кореспондентка "5-го" Олена Уланова.

Корова Рябина – годувальниця пенсіонерки з Чермалика Анни Фірцак. Щодня вона дає 20 літрів молока. Раніше жінка частину молока возила на продаж до Маріуполя. Тепер збуту немає.

"Ми його здавали на базарі – продавали, здавали оптом, коли як виходило. А зараз у зв'язку з цим коронавірусом не ходить автобус. Ну і чим його везти? У нас транспорту нема. То так, сусідкам віддаю, роздаю, у кого нема корів", – розповіла власниця корови Анна Фірцак.

Жінка у розпачі: оскільки молоко не продається – немає грошей, щоб купити корм корові.

"Я дві тисячі усього отримую пенсії, що я з нею можу зробити з тою пенсією? Чи за газ заплатити, чи за світло, чи ліків собі купити – мені 67 років, я без тих ліків не можу. Мало того, що бомблять, жоден вечір спокійно не спиш, тому що стрілянина. Мало того, тепер ще й автобус забрали, щоб не можна було ні копійку якусь заробити", – бідкається жінка.

Через те, що нічим годувати худобу, власники почати її позбуватися. Фермерка Юлія Єгуртова зі своїх 18 корів чотирьох здала на м'ясокомбінат.

"Нічим годувати, нікуди дівати молочку. Ми коли реалізуємо молочну продукцію, ми купуємо відразу корм для того, щоб годувати тиждень цих корів", – пояснює фермерка.

Цих телят власниця планує продати. Скаржиться: хотіла б залишити собі, але не має чим годувати. Через карантин молоко продавати ніде, тож гроші найближчим часом не з'являться.

В обласному департаменті агропромисловості фермерам пропонують продавати молоко через інтернет.

"На сьогодні в громадах, де була проблема, в Червоному Лимані, налагоджено онлайн, ті продукти, які хочуть купити молочні, щоб не виносили на ринок, щоб вони безпосередньо люди між собою контактували", – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Донецької ОДА Артем Чаган.

Утім що робити селянам, які не мають інтернету, чиновники не порадили.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
У столиці 551 людина хвора на COVID-19: нові випадки у Києво-Печерській лаврі та серед медиків – Кличко
Наступний матеріал
МВС про пожежу в Чорнобилі: "Відкритого вогню немає, є незначне тління лісової підстилки"
Loading...

Фермера Бутрименка, який здав армійців терористам, звільнили з-під варти для обміну в РФ – Решетилова

Розстрочка, крапельне зрощення, перероблення: економіст розповів, що потрібно майбутньому ринку землі

200 млрд доларів щороку: Зубко порахував, скільки б заробляла Україна, якби переробляла зерно

Під ВР зібралися одразу дві акції щодо ухвалення земельної реформи: між учасниками сталися перепалки – включення (оновлено)

Із перекладача – у фермери: як мешканець Івано-Франківщини створив власний овечий бізнес

Збір квіток у розпалі: чому в Україні необхідно відновити культуру споживання шафрану