Під ВР зібралися представники Всеукраїнської аграрної ради
Під ВР зібралися представники Всеукраїнської аграрної ради "5 канал" / Ганна Рибалка

Під ВР зібралися одразу дві акції щодо ухвалення земельної реформи: між учасниками сталися перепалки – включення (оновлено)

Читайте по-русски
Під парламент мітингарі привези з десяток тракторів

Одразу дві акції щодо ухвалення земельної реформи тривають цими хвилинами під стінами Верховної Ради. На площі Конституції зібралися противники та прихильники запровадження ринку землі. В обох таборах чимало учасників, по кілька сотень. Їх розділяє кордон поліції. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Анна Рибалка.

Між мітингувальниками зчинилася словесна перепалка. Противники реформи переконують, що протест за скасування мораторію на продаж землі проплачений.

Водночас прихильники ініціативи кажуть, що вони фермери і приїхали з різних регіонів. У руках тримають плакати "Досить відкладати земельну реформу!", "Ні чорному ринку землі!". Однак, на словах пояснити свої вимоги можуть не всі.

"Підтримати за мораторій", – каже один з учасників мітингу. 

А на зауваження кореспондента, що він стоїть у лавах мітингу за скасування мораторію, чоловік каже: "Ну значить, за скасування мораторію" і посміхається. 

ОНОВЛЕННЯ. Дмитро Ливч, представник "Асоціація вільних землевласників", каже: "Політики-популісти попрацювали над стереотипами про те, що землю скуплять іноземці або олігархи, але цей ризик пербільшений. Компанії, які є доброчесними і прозорими, які будуть інвестувати в українську землю і господарство, вони не зацікавлені у тому, щоб робити більший земельний банк".

А фермер Олег Литвак каже: "Власниками земель можуть стати ніби українці і компанії, які зареєстровані в Україні, але чомусь президент, як юрист не пояснює, що бенефіціарами кінцевими і власниками можуть бути іноземці і іноземні компанії. І оці деталі – президент просто бреше своєму народові, тому я не підтримую те, що відбувається".

Більше дивіться у включенні Анни Рибалки:

Як повідомляв 5.UA, цього тижня народні обранці мають розглянути законопроєкт щодо ринку землі. Закон, зокрема, знімає мораторій на продаж сільськогосподарських угідь. 

Нагадуємо, вчора у 13 областях України було організовано акції "Ні розпродажу України!" проти розгляду у Верховній Раді законопроєкту щодо ринку землі. 

Попередній матеріал
Із перекладача – у фермери: як мешканець Івано-Франківщини створив власний овечий бізнес
Наступний матеріал
Зі збільшенням тарифів на транспортування газу росіяни витіснять українських виробників міндобрив з експортних ринків – Союз хіміків
Loading...