Ляшко: передвиборче загострення і психічне здоров'я
Ляшко: передвиборче загострення і психічне здоров'я Facebook

Вибори-2019: Супрун порадила українцям, як захистити психіку, й потролила Ляшка

  Читайте по-русски
  Супрун дала кілька порад, які допоможуть скласти свій план дій та захистити психічне здоров'я перед виборами

  Найближчі тижні ми не раз будемо спостерігати прояви передвиборчого загострення. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. глави МОЗ Уляна Супрун і як ілюстрацію прикріпила фото Олега Ляшка, який 20 березня зірвав засідання Кабміну.

  Супрун дала кілька порад, які допоможуть скласти свій план дій та захистити психічне здоров'я перед виборами:

  1. Зберігайте спокій. Маніпулятори мають арсенал прийомів, щоби вивести людину з рівноваги. Це може бути крик, активні рухи, груба поведінка чи вигукування особистих образ. Що можна зробити в такому випадку:

  • Якщо є можливість – розверніться та йдіть геть. Сперечатися та доводити свою точку зору таким людям немає сенсу.
  • Якщо ви міцний горішок – можете вислухати людину та навіть намагатися її заспокоїти, щоби далі перейти до конструктивного діалогу. Це спрацьовує не в усіх випадках, але іноді вартує зусиль.

  2. Встановіть міцні особисті кордони. Це ваші залізні принципи й правила, які не можете порушувати ані ви, ані будь-яка стороння особа. Якщо ви триматимете оборону навколо власних принципів – вас буде складно вивести з рівноваги.

  3. Інколи знахабнілих людей потрібно "повернути в реальність". Варто нагадати, що їхня поведінка неприпустима та може мати негативні наслідки. Але в цьому разі важливо не відповідати агресією на агресію.

  4. Підвищення голосу, вказування пальцями чи зневажливе звертання можуть погіршити ситуацію. Краще розмовляйте низьким та спокійним голосом, не намагайтеся перекричати людину, звертайтеся до неї лише після того, як вона все викаже.

  5. Коли надії на конструктивне обговорення взагалі не залишилося, ігноруйте неадекватну поведінку та уникайте будь-якого контакту.

  Люди, які поводяться неадекватно, можуть мати психічні проблеми чи розлади. Не варто звинувачувати їх за таку поведінку, адже ви можете не знати, що зараз відбувається в їхньому житті. Найкращі дії в цьому разі — порадити звернутися до лікаря та за можливості допомогти людині отримати фахову допомогу.

  "Насамкінець, подбайте про себе. Спілкування з агресивною людиною може стати причиною додаткового стресу, погано вплинути на ваше самопочуття та настрій. Не дозволяйте негативу залишатися з вами – вийдіть на прогулянку чи пробіжку, поговоріть з близькою людиною", – порадила Уляна Супрун.

  Попередній матеріал
  Персона нон ґрата: у Білорусі збирають підписи за вигнання російського посла
  Наступний матеріал
  Скільки гривневих мільйонерів нарахували в Україні за 2018 рік – дані ДФС
  Loading...

  Засідання Верховної Ради: година запитань до уряду – відео

  Мураєв, Ляшко та Тимошенко очолили рейтинг невиправдано багатих кандидатів у президенти

  Ляшка висунули в Президенти

  "Чому воєнний стан зараз, а не у 2014?!": відповідь приголомшила

  Прихильники Ляшка мітингували під Кабміном проти підвищення цін на газ

  НАБУ і САП готуються притягнути Ляшка до кримінальної відповідальності – ЗМІ