День боротьби з інсультом в Черкасах
День боротьби з інсультом в Черкасах 5 канал

Всесвітній День боротьби з інсультом: як розпізнати та запобігти хворобі – репортаж

Читайте по-русски
Профілактикою хвороби може бути лише здоровий спосіб життя та щорічне відвідування лікаря тими, хто має хвороби серця та судин

У 130-ти тисяч людей в Україні щороку діагностують інсульт. Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з інсультом, черкаські студенти-медики вийшли на вулиці, щоб розповісти, як запобігти хворобі та як вчасно виявити її. Тему продовжить Яна Лимаренко.

Володимир третій день на лікарняному ліжку, медики діагностували в чоловіка ішемічний інсульт з ураженням значної частини головного мозку. Перш ніж опинитися у лікарні, Володимир більш як тиждень мав проблеми з мовленням, німіли обличчя та кінцівки. Але по допомогу до медиків чоловік не звертався.

"Робота була, хотів встигнути зробити роботу, потім у лікарню. Якщо такі симптоми в когось з'являтися, треба відразу звертатись, інакше кожен день, кожну годину – це мінус вам життя", – наголошує пацієнт Володимир Починок.

Нині у відділенні для хворих із порушенням мозкового кровообігу черкаської обласної лікарні – півтора десятка пацієнтів, 5 із них у тяжкому стані.

"Доставлений швидкою допомогою, при обстеженні в нього виявився стовбуровий інсульт, це одна із найважчих форм. 12-ту добу перебуває на штучній вентиляції легень", – зазначає завідувач відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу Микола Туз.

Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу. Хвороба ушкоджує тканини та погіршує роботу мозку. Медики кажуть: чим швидше пацієнт звернеться по допомогу, тим більше шансів його врятувати.

"Якщо перших три години проводиться комп’ютерне обстеження головного мозку і виключається крововилив у головний мозок, а це можна тільки таким методом виключити, тоді проводиться тромболізис", – пояснює головний невролог Наталія Атамась.

У Всесвітній день боротьби з інсультом студенти провели для містян просвітницькі акції. Навчали розпізнавати перші симптоми хвороби та розповідали, як надавати допомогу.

"Конкретно не знаю, знаю, що "швидку" треба викликати, а так не знаю, сказали, що ворушить не треба, так, по мірі можливості", – каже мешканець Черкас Олександр Одинець.

"Інсульт виявляється усім, що порушує і відповідає за діяльність мозку, це очі, можете помітити, що людина дивиться кудись не так, асиметрія обличчя, кінцівки, людина не може однаково підняти руки і ноги", – пояснює студентка-парамедик Олександра Ковтун.

Провели студенти й тестування. З'ясувалося, що у групі ризику захворіти на інсульт опинився майже кожен другий з опитаних.

Щороку інсульт діагностують у 130-ти тисяч українців, кожен третій пацієнт помирає у перший місяць хвороби. Призвести до інсульту можуть проблеми із серцем та судинами, паління та зловживання алкоголем, а також зайва вага і цукровий діабет. Профілактикою хвороби може бути лише здоровий спосіб життя та щорічне відвідування лікаря тими, хто має хвороби серця та судин.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний день": народний депутат VIII скликання Ганна Гопко – завершено
Наступний матеріал
Інвестфорум у Маріуполі: які плани відбудови Донбасу обговорили і затвердили – репортаж
Loading...

Уперше з 2017 року в Україні зафіксували випадок захворюваності на поліомієліт: симптоми й ускладнення

Дифтерія вже в Києві – пресбрифінг КМДА

Дифтерія в Києві: захворів 9-річний хлопчик, який не був вакцинований

В Україні зафіксовано спалах дифтерії: хворобу діагностували у 15 ужгородських студентів

Помер космонавт Олексій Леонов – перша людина, яка вийшла у відкритий космос

Боротися і підтримувати: як хвора на рак черкащанка допомагає іншим жити з діагнозом "онко"