Інвестфорум у Маріуполі
Інвестфорум у Маріуполі 5 канал

Інвестфорум у Маріуполі: які плани відбудови Донбасу обговорили і затвердили – репортаж

Читайте по-русски
Найактуальніше питання – водозабезпечення Донбасу – планують розв'язати коштом іноземних інвесторів

На тлі розведення військ у Золотому – у Маріуполі обговорювали великі плани відбудови і припливу інвестицій в Україну, і на Донбас зокрема. На перший інвестиційний форум прибули перші особи держави, із президентом включно. Про головні тези форуму докладніше розповість Вікторія Ковальова.

Площа біля Драматичного театру перетворилася на великий майданчик для перемовин між представниками влади та бізнесу. У Маріуполі стартував перший міжнародний інвестиційний форум.

"Близько 700 учасників приїхали і прилетіли в Маріуполь. Це всі міжнародні фінансові організації на рівні віцепрезидента, це топ-інвестиційні компанії, які в Україну навіть не долітали", – зауважила радниця прем'єр-міністра України Оксана Нечипоренко.

Озвучити нові правила гри у стосунках влади і бізнесу та допомогти знайти інвесторів і донорів для стратегічних проєктів – про це говорить президент, відкриваючи форум.

"Рівні і єдині правила гри для всіх. Для великого, середнього та малого бізнесу. І українського, і міжнародного. За 28 років це стало своєрідним українським НЛО. Всі про це кажуть, але ніхто цього не бачив. Ми змінимо це, адже розуміємо, тільки чесна конкуренція дозволяє побудувати процвітаючу економіку", – зазначив президент Зеленський.

Привабити інвестиції планують в усі регіони країни. Зокрема, на Донбас. Один із соціально значущих проєктів – будівництво нової залізничної гілки Лантратівка – Нова Кіндрашівка на Луганщині. Питання залізничного сполучення там постало через війну, адже після окупації частини області 9 аграрних районів залишилися відрізаними від залізниці. З'явилася проблема з перевезенням зерна та постачанням вугілля для Луганської ТЕС у місті Щастя. На реалізацію проєкту тамтешні чиновники просять понад 2,5 мільярди гривень.

"На сьогодні північ області, Міловський і Марківський райони тупикові. Далі залізнична гілки виходила на Росію. А опосередковано вона була з'єднана через Луганськ і південь області. Всі розуміють, що це потрібно області не зважаючи на те, наскільки швидко ми повернемо непідконтрольну територію", – наголосив Сергій Медведчук, начальник департаменту економічного розвитку Луганської ОДА.

Найактуальніше питання – водозабезпечення Донбасу – планують розв'язати коштом іноземних інвесторів. Гроші планують витратити на реконструкцію каналу Сіверський Донець – Донбас.

"Це резервні джерела водопостачання для таких міст, як Маріуполь. Це подача питної води на міста Красногорівка, Мар'їнка, які зараз не мають, в принципі, питної води. У нас є вільні потужності, треба побудувати трубопровід. Це розвиток другого донецького водоводу", – пояснив гендиректор компанії "Вода Донбасу" Олександр Євдокимов.

Серед 9-ти проєктів, які запропонувала Дніпропетровщина – план модернізації водогону "Дніпро – Західний Донбас", який забезпечує питною водою кілька міст Донеччини з населенням майже у 300 тисяч. Приватним інвесторам пропонують вкласти 10 мільйонів доларів, щоб замінити застаріле обладнання державного підприємства на енергоефективне. Завдяки модернізації розраховують зменшити споживання електроенергії підприємством до 70%.

"Ці проєкти ми запропонуємо інвесторам, щоб не витрачати державних коштів, а щоб інвестор за власні кошти зробив реконструкцію цих об’єктів і провів модернізацію. Потім цей об'єкт приноситиме прибуток за рахунок економії і повертати інвестиції до інвестора", – запевнив Олександр Коломійцев, директор ДП "Інвестиційно-інноваційний центр".

Учасники форуму підписали щонайменше 10 меморандумів на суму близько одного мільярда доларів.

Вікторія Ковальова, Олена Уланова, Наталя Світлова, Анна Ніколаєнко, Петро Ковальов, Олег Корінний, Олександр Пронський, "5 канал"

Спопеляючий "Джміль": як на Донбасі гартуються вогнеметники ЗСУ – ФОТО

Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/
Навчання вогнеметників в ООС
/

Попередній матеріал
Всесвітній День боротьби з інсультом: як розпізнати та запобігти хворобі – репортаж
Наступний матеріал
Група Продовженого Дна #313: Армія, Віра, Вова! – у гостях Віктор Литовченко

Витримує 100 тис. авто на добу: чим загрожує затягування реконструкції мосту Патона – "Київавтодор"

Реконструкція доріг у столиці: перелік вулиць, які ремонтуватимуть до кінця 2019 року – "Київавтодор"

Які інклюзивні новинки впроваджує столичний метрополітен

Розбудова київського метрополітену: які інновації чекають на пасажирів

У столичному метро з вересня будуватимуть туалети

Друге життя для старовинних книг: як на Дніпропетровщині майстер відновлює раритети