Космонавт Олексій Леонов
Космонавт Олексій Леонов відкриті джерела

Помер космонавт Олексій Леонов – перша людина, яка вийшла у відкритий космос

Читайте по-русски
Йому було 85 років

У Росії 11 жовтня помер космонавт Олексій Леонов – перша в історії людина, яка вийшла за межі космічного корабля у відкритому космосі. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на російські ЗМІ.

Йому було 85 років. Зазначається, про протягом останніх років Леонов тяжко хворів. Поховають його 15 жовтня.

Довідка: Леонов – льотчик-інженер, випробувач, космонавт, перша людина, яка вийшла у відкритий космос, лауреат численних премій і нагород, двічі Герой Радянського Союзу.

Космонавт Олексій Леонов у відкритому космосі
Космонавт Олексій Леонов у відкритому космосівідкриті джерела

Свого часу, після невдачі з академією мистецтв Леонов вступив до початкової авіаційної школи в Кременчуці. По завершенні навчання 1955 року продовжив освіту у вищому Чугуївському авіаційному училищі, де отримав спеціальність льотчика-винищувача. Після закінчення училища служив в десятій гвардійської авіаційної дивізії в Кременчуці.

1964 року конструкторське бюро під керівництвом Корольова почало будівництво космічного корабля "Схід-2", на якому під час польоту космонавти могли виходити у безповітряний простір. Історичний політ і перший вихід людини в космос відбувся 18 березня 1965 року. Олексій Леонов провів у відкритому космосі 12 хвилин 9 секунд.

Нагадаємо, Tesla Roadster – спорткар, який 6 лютого компанія SpaceX відправила у відкритий космос – вже пролетів навколо Сонця.

Попередній матеріал
Зеленський призначив нового чільника Одеської ОДА
Наступний матеріал
Зеленський не приділив уваги мітингу гірників у його рідному Кривому Розі – ЗМІ