Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович 5 канал

В'ятрович нагадав Кернесу, скільки років тюрми передбачено в разі повернення харківському проспекту імені Жукова

Читайте по-русски
Інститут національної пам'яті готовий звернутися до Генпрокуратури

Український інститут національної пам'яті звернувся до мера Харкова Геннадія Кернеса щодо спроби перейменування проспекту Петра Григоренка на честь маршала Георгія Жукова.

Про це голова інституту Володимир В'ятрович пише у Facebook.

"Можливе присвоєння будь-якому об’єкту права власності (об’єкту топоніміки) у м. Харкові імені Георгія Жукова суперечитиме вимогам частини 6 статті 3 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій", – каже В’ятрович, коментуючи наміри Кернеса задовольнити петицію про повернення проспекту в Харкові імені Жукова.

Він звернув увагу, що законність перейменування у інших населених пунктах України об’єктів топоніміки, названих на честь Жукова у рамках закону про декомунізацію, підтверджена рішеннями адміністративних судів.

В’ятрович попередив Кернеса, що в разі присвоєння харківською владою імені Жукова будь-яким об’єктам топоніміки Український інститут нацпам’яті звернеться до Генпрокуратури щодо визнання відповідних дій неправомірними. Буде встановлена вимога щодо їх скасування у судовому порядку та притягнення винних осіб до відповідальності.

Голова Інституту нагадав, що порушення закону про декомунізацію представником влади карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

"Разом зупинимо реванш!", – додав В’ятрович.

Нагадаємо, вчора міський голова Харкова Геннадій Кернес повідомив, що міська влада планує повернути одному з декомунізованих проспектів ім'я радянського маршала Георгія Жукова. Нині проспект називається іменем генерал-майора та дисидента Петра Григоренка.

Попередній матеріал
Луценко представив нового прокурора Дніпропетровщини
Наступний матеріал
Адвокат Трампа анонсував поїздку до Києва для зустрічі з Зеленським: про що хоче поговорити
Loading...

В'ятрович розповів, чи вже мав розмову з Зеленським чи його командою щодо гуманітарної політики в Україні

"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео

За 4 роки декомунізації в Україні перейменували 52 тис. топонімів

Вулиця Джона Маккейна з'явилася в столиці України

Перейменування Дніпропетровської області: КСУ оприлюднив висновок

В’ятрович розповів, чи і надалі 8 березня залишатиметься вихідним днем