Sea Breeze-2019 в Одесі
Sea Breeze-2019 в Одесі 5 канал

Вертольоти оточують з неба, група захоплення – на човнах: репортаж з міжнародних навчань Sea Breeze-2019 в Одесі

Читайте по-русски
Під час першої фази за навчанням пильно стежили росіяни – кажуть іноземні військові

Захоплювали корабель та маневрували катерами. В Одесі представили морський компонент міжнародних навчань "Сі-Бриз 2019". Протягом дня українські військові відпрацьовували штурмові навички, а американські військові влаштували екскурсію своїми кораблями. Бачила Ольга Дунська.

Спецпідрозділ боротьби з диверсіями військово-морських сил оточує супротивника: вертольоти з неба, група захоплення – на човнах. У цьому епізоді навчань фрегат гетьман Сагайдачний – ворожий корабель. Тож морські котики стають до висадки.

Аби взяти корабель під контроль, військові моряки мають дістатися бака та кинути якір.

"Складність завдання у тому, що кожне судно по-своєму індивідуальне і знати наперед його структуру, з чого складається важко, часто потрібно діяти по ситуації", – пояснює заступник командира спеціального підрозділу ВМС ЗСУ з позивним "Гомер".

У цьому епізоді участь беруть українські військові. Передували йому – спільні маневри артилерійських катерів та стрільби у морі разом із румунськими та грузинськими колегами.

"Були проведені низка тренувань щодо відпрацювання маневрування і строях та ордерах, проведення ембаргових операцій, проведення досмотрових операцій, боротьби за живучість кораблів, а також проведені бойові стрільби", – розповідає Павло Рудь, керівник морського компоненту навчань.

Sea Breeze-2019 в Одесі
Sea Breeze-2019 в Одесі5 канал

Для командира катера "Вишгород" навчання Сі-Бриз – перші. Від сучасної техніки іноземних партнерів – у захваті.

"В мене кожен новий вихід – новий досвід тому, що тільки став на посаду, й для мене кожне завдання, переживання. Вразило, що в них організація геть інша, не така, як у нас, кораблі не такі, як у нас", – ділиться Ігор Кошмак, командир малого броньованого артилерійського катера "Вишгород".

Наступного тижня на Сі-Бризі розпочнеться найжвавіша фаза, коли усі учасники мають оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, про які заздалегідь не знатимуть.

"По легенді навчання є кризовий район, який багатонаціональні сили повинні виконати вказівки об'єднаних сил щодо локалізації в цьому кризовому районі військовим шляхом, щоб не допустити захоплення території іншими країнами і стабілізувати обстановку в цьому районі", – пояснює Олексій Неїжпапа, керівник навчання "Сі-Бриз 2019" від України.

На фрегаті "Гетьмані Сагайдачному" вже готові до фінальних випробувань, зокрема чекають на стрільби.

"Дальність польоту до 23 км, швидкострільність 100 пострілів на хвилину, ніби не особливо вражає але для артилерії, повірте, вражає. Під час Сі-Бризу планується використання автоматичної установки оука-100 та крупнокаліберні кулемети 12,7мм утьосова", – звітує Володимир Мамедов, заступник командира фрегата "Гетьман Сагайдачний".

А от на есмінці США "Корней" ще не вирішили, яку зброю застосують.

Sea Breeze-2019 в Одесі
Sea Breeze-2019 в Одесі5 канал

"Це ракетна палуба, перед нами система вертикального запуску, на кораблі може утримуватися до 90 ракет із різними боєголовками: повітря-вода, повітря-земля, а також перехоплювати балістичні ракети. Що саме з цього доведеться використовувати під час Сі-Бризу – сказати не можу, залежатиме від поставлених завдань", – коментує Карен Лi, відповідальна за пускові ракети есмінця США "Carney".

Під час першої фази за навчанням пильно стежили росіяни – кажуть іноземні військові.

"Російські кораблі справді перебувають неподалік, вони проводять там свої маневри, але з нами в них жодних зустрічей чи конфліктів не було", – додав Метью Ліман, керівник навчання "Сі-Бриз 2019" від США.

Міжнародні навчання Сі-Бриз триватимуть до 12 липня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Сотня курсантів ХНУВС стали офіцерами: не обійшлося без романтичних моментів
Наступний матеріал
"Купол радіусом понад 100 м": для ЗСУ замовили систему-захист від дистанційного підриву вибухівки
Loading...

Замаскувати фрегат і виявити ворожу субмарину: тривають навчання Sea Breeze-2018

На найвищому рівні: особливості цьогорічного "Сі Бриз" та яку роль виконували українські війська – подробиці

Безпарашутне десантування в море: як стартувала активна фаза міжнародних навчань "Сі Бриз-2018"

На виклик щодня: від початку 2019-го на Київщині знешкодили більш як тисячу боєприпасів

Надійся на краще, готуйся до гіршого: як на Луганщині помірялися силою і вправністю артилеристи – репортаж

Останнє відпрацювання: Берегова охорона США навчила "ДОЗОР" застосовувати катери Safe Boat 27