Sea Breeze
Sea Breeze president.gov.ua

Замаскувати фрегат і виявити ворожу субмарину: тривають навчання Sea Breeze-2018

Участь у навчаннях беруть понад 2 тис. військових з 19 країн світу

Замаскувати фрегат "Гетьман Сагайдачний", виявити ворожу субмарину та керувати операцією з борту корабля. В Одесі та Чорному морі вітчизняні військові моряки відпрацьовують навички разом з іноземними колегами. Тренуються в межах навчань Sea Breeze-2018, на які завітав і Верховний головнокомандувач ЗСУ. Він передав сертифікат, водолазне обладнання та особисто перевірив перебіг тренувань. Усі подробиці – далі в сюжеті.

Гвинтокрили шукають супротивника, а малі броньовані артилерійські катери – прикривають фрегат "Гетьман Сагайдачний". Допомагає – димова завіса. Цю вправу військові називають однією з найскладніших, адже катери мають діяти синхронно.

Заступник начальника штабу морського командування ВМС ЗСУ Дмитро Коваленко звітує: "Були показані елементи строю, з яких найбільш ефективним є застосування зброї: швидке перелаштування, зміна швидкості, вихід в атаку, прикриття димовою завісою та наведення авіації на кораблі противника. Легенда проста – супроводження критичного об'єкту".

У цьому завданні беруть участь лише українські військові. Втім, напередодні такі елементи виконували разом з іноземними колегами. Загалом, до участі у Sea Breeze залучені близько 30 кораблів та човнів. Цього року команди віддають не із суші, а з борту флагманського корабля 6-го флоту США Mount Whitney.

Кораблями керують за стандартами НАТО. Участь у навчаннях бере понад 2 тис. військових з 19 країн світу. Протягом тижня вони відпрацьовують тактичні морські операції та вчаться виявляти ворожі субмарини. Такі навчання – вкрай актуальні саме нині. Бо останнім часом Росія нарощує військові сили в Чорному морі.

"Наш регіон вважається досить кризовим сьогодні, тож порозуміння в Чорноморському басейні є основним завданням для ВМС ЗСУ та ДПСУ. Ми перебуваємо в стані конфлікту з РФ, тому провокаційні та агресивні дії дуже можливі в найближчий час", – пояснює старший офіцер загону морської охорони Держприкордонслужби Олександр Терновий.

Хід міжнародних навчань проінспектував і Президент України Петро Порошенко: "Значно посилено корабельне угруповання країни-агресора в Азовському морі. Це робиться для того, щоб заблокувати Україну на Азовському морі, здійснити ескалацію напруги... І для нас є винятково важливим підсумком Саміту НАТО той факт, що у підсумкових документах чітко засвідчено – двері НАТО для України відкриті".

Рівень підготовки українських військових моряків істотно зріс за останні роки – зазначають іноземні організатори. "Зважаючи, скільки часу було приділено тренуванням українських моряків із НАТО, наразі ВМС – на найкращому рівні та можуть співпрацювати з НАТО", – запевнив віце-командувач 6-го флоту США Шон Вейд.

Триватимуть військово-морські навчання Sea Breeze-2018 до кінця тижня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Зайняти район та закріпитися: як спільний міжнародний десант провів висадку під час Sea Breeze-2018 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Боягуз, що хизується величчю": Бірюков пояснив маневри РФ в Азовському морі
Наступний матеріал
У Британії розпочався престижний авіасалон Farnborough-2018: що в 1-й день показала Україна
Loading...

"Сі Бриз-2018": брифінг керівників українсько-американських навчань – відео

Бій у місті та атака на позиції терористів: на полігоні Широкий лан триває Sea Breeze-2018

Як це – десантуватися без парашута: під час Sea Breeze-2018 українські морпіхи випробували на собі систему "Адаптер"

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

Для чого і які польоти виконували на повітряній фазі міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" – репортаж

Рішуча підтримка і жодного натяку на втому від України: підсумки другого дня саміту НАТО – головні заяви