Змагання артилеристів
Змагання артилеристів 5 канал

Надійся на краще, готуйся до гіршого: як на Луганщині помірялися силою і вправністю артилеристи – репортаж

Читайте по-русски
Змагаються сім протитанкових розрахунків. Головне завдання: якнайшвидше розгорнути гармату та навестися на умовну ціль

На Луганщині перевірили боєздатність артилеристів, а також визначили найкращий протитанковий розрахунок. Свою майстерність демонстрували підрозділи оперативно-тактичного угруповання "Північ", які мають на озброєнні гармати "Рапіра МТ-12". Щоправда, без стрільб, щоб не турбувати місцевих.

Ярослав – командир протитанкової гармати "Рапіра МТ-12". У складі однієї з механізованих бригад тримає оборону на Світлодарській дузі.

"Це вважається снайперська гвинтівка артилерії. Якщо навідник вивчений нормально, всі приціли вивірені правильно, знаєш дистанцію, ти завжди влучиш", – пояснює військовослужбовець Ярослав.

"100-й калібр. Протитанкова гармата. Використовується проти танків, броньованої техніки, також може знищувати живу силу противника", – розповідає Тарас.

Щоправда, нині підрозділ, у якому служить Ярослав, не бере участі в боях на сході.

"Ми в основному зараз знаходимося, як резерв. Особливо наша протитанкова батарея. Це є резерв", – каже боєць Ярослав.

Гармати "Рапіра МТ-12", згідно з мінськими угодами, відведені з передової. Та ситуація на фронті може змінитися будь-якої миті. Артилеристи можуть отримати наказ швидко повернутися на поле бою. Їхню готовність перевіряють на одному з полігонів на Луганщині.

Змагаються сім протитанкових розрахунків. Головне завдання – якнайшвидше розгорнути гармату та навестися на умовну ціль.

"Розгортають, приводять її в бойове положення. Приводять наведення в ціль, по часу мають вкластися, і таким чином краще і гірше, у кого це вдається краще, у кого гірше. Тобто часові показники, правильність виконання нормативів, і якщо є помилки, вони визначаються, потім сумується все і визначається кращий розрахунок", – розповідає умови змагань армієць Сергій.

Щоправда, змагаються без стрілянини, щоб не турбувати місцевих. Полігон, на якому відбуваються змагання, не облаштований для стрільб.

Ці змагання відбірні. Перемогу здобули захисники Світлодарської дуги. Вони будуть серед тих, хто виборюватиме звання кращого протитанкового розрахунку операції Об'єднаних сил уже наступного тижня. І уже там стрілятимуть – повідомили у командуванні.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал".

Як повідомляв 5.UA, у Маріуполі на Азовському узбережжі медики, рятувальники та сапери відпрацьовували навички спільного реагування та взаємодії в разі виникнення надзвичайних ситуацій у період літнього відпочинку.

Попередній матеріал
109 корпусів РГД і 6 ящиків набоїв: на Рівненщині у садку знайшли рекордний схрон боєприпасів
Наступний матеріал
Це був жарт: у Зеленського повідомили, що президент не обіцяв знизити тарифи
Loading...

Вишкіл під боком у ворога: як в ООС відточують майстерність артилеристи – відео

За потреби "розквітнуть": як бійці ООС вправляються з 203-мм "Піонами" – ФОТО

Міць 203-мм САУ "Піон": українські артилеристи провели видовищні стрільби на сході – відео

Артилерія ООС відбила атаку "ворожого морського десанту" – видовищне відео з навчань

"Урагани" напоготові: в ООС влаштували видовищні навчання реактивної артилерії – відео

Інтенсивна підготовка РСЗО "Смерч": як проявили себе бійці ООС – відео