Вакцинація підлітків від COVID-19: як підготувати дитину до щеплення

Вакцинація дітей від COVID-19 5 канал / Час. Підсумки тижня
В Україні почали вакцинувати підлітків від коронавірусу

Європейське агентство лікарських засобів цього тижня рекомендувало погодити вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років. Радять колоти Pfizer. Щоправда, для дітей пропонують використовувати дозу втричі меншу, ніж для дорослих. Перші ін'єкції, як очікують, зроблять наприкінці цього року – майже через 7 місяців після того, як препарат затвердили для підлітків 12-17 років.

В Україні теж вакцинують підлітків. Уже майже місяць як. Звісно, якщо в дитини немає протипоказань. Хоча традиційно є ті, хто не готовий це зробити. І щоби зняти всі перестороги, наша Людмила Павленко поспілкувалася з підлітками, які отримали укол проти коронавірусу. Як вони почуваються і що кажуть лікарі – у сюжеті "Підсумків тижня".

Завдяки відео з вакцинації п'ятнадцятирічний Родіон із Дніпра став зіркою у своєму класі. Він першим отримав захисний укол від коронавірусу серед усіх учнів своєї школи. Хлопець має двох менших сестричок. Щоби не наражати їх та себе на небезпеку, щепився. Зізнається, що було страшнувато. Батьки Родіона щепилися, щойно вакцина стала доступною. Сина спочатку хотіли вакцинувати у приватній клініці. Утім, уже в жовтні Міністерство охорони здоров’я дозволило імунізувати дітей віком від 12 років.

Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу5 канал / Час. Підсумки тижня

Запорізький школяр Максим Маненков нещодавно став віцечемпіоном Європи з тхеквондо серед юніорів. Днями із Сараєва він привіз срібну медаль, яку виборов на континентальній першості. Хлопець часто відвідує міжнародні змагання і щоразу здає тест на коронавірус. Утім робити захисний укол не планує, бо на COVID-19 уже перехворів.

Від початку епідемії на коронавірус захворіли понад 3 млн 400 тис. українців. 5% із них – діти. Майже 300 маленьких пацієнтів потрапили до реанімації, 56 – померли. І це лише офіційна статистика МОЗ. Утім, жертв може бути більше, попереджає інфекціоніст Дмитро Яковенко, адже штам "Дельта" агресивний та небезпечний.

Вакцина Pfizer
Вакцина Pfizer5 канал / Час. Підсумки тижня

З чотирьох препаратів, які нині використовують в Україні для імунізації, Міністерство охорони здоров'я дітям дозволило колоти лише Pfizer.

"Проходили дослідження на дітях, і вони зарекомендували себе як безпечні та надійні. Тому саме цю вакцину використовують у всьому світі для щеплення дітей. Ми дозволили робити щеплення. Це не є обов'язковим. Дітям віком від 12 років до 18 було проведено більше ніж 64 тисячі таких щеплень", – гендиректорка Директорату громадського здоров'я МОЗ Ірина Руденко.

Коронавірус в Україні
Коронавірус в Україні5 канал / Час. Підсумки тижня

Між вакцинацією дітей та дорослих, жодних відмінностей. Так само вводиться стандартна доза з інтервалом 3-4 тижні. Є дві умови для вакцинації дітей. По-перше, гарне самопочуття, відсутність температури та нежитю. По-друге, наявність усіх обов'язкових щеплень за календарем. Без відповідної довідки до мобільного пункту вакцинації – зась. А от в амбулаторії після огляду у свого лікаря, який має всю інформацію про пацієнта, ніяких додаткових папірців не треба. Вакцинують дітей лише за обов'язкової згоди батьків, та ще й за їхньої присутності, якщо дитині немає 16. 

Протипоказання для дитячої вакцинації: алергія на один із компонентів препарату або ж анафілактична реакція після введення першої дози.

"Щодо наслідків після вакцинації, то можуть бути такі реакції, як больові відчуття в місці введення ін'єкції. Може бути почервоніння. Може бути підвищення температури", – каже педіатриня Жанна Лінчук.

Тим часом компанія-виробник вакцини Pfizer провела клінічні дослідження серед дітей 5-11 років. Вони показали понад 90% ефективності препарату. Захисний укол для цієї вікової групи вже почали робити в Ізраїлі, США, Канаді та Саудівській Аравії. Днями ж відповідну рекомендацію надала Європейська агенція з лікарських засобів. Свої висновки регулятор надіслав Єврокомісії.

Людмила Павленко, Наталія Світлова, Денис Розенков, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Передноворічні розпродажі: які корективи внесла пандемія і чи справді можна зекономити
Наступний матеріал
Росія демонструє готовність до нападу: що кажуть армійці ЗСУ на передовій з приводу планів агресора – ексклюзив
Loading...