Коронавірус у дітей
Коронавірус у дітей Shutterstock

В Україні збільшується захворюваність на COVID-19 та кількість ускладнень серед дітей: що відомо

Читайте по-русски
Деякі діти внаслідок перенесення хвороби потребують дорогих ліків

830 дітей минулої доби захворіли на коронавірус в Україні. Це рекордна цифра. Коронавірус для дітей особливо небезпечний. Хоча спочатку вважалося, що ті переносять його легко. Проте насправді через тижні і навіть місяці після хвороби з'являються тяжкі ускладнення. У Дніпропетровській обласній дитячій лікарні нині два хлопчики 9 і 10 років борються з так званим мультисистемним запальним синдромом, спровокованим COVID-19. А головне, що батьки і не здогадувалися, що діти перехворіли. Нині шукають кошти на вартісні і дефіцитні ліки. Більше про постковідний синдром у дітей дізнавалася журналістка "5 каналу".

"Він не хворів до цього зовсім, був активний, займався спортом, ходив в школу, спілкувався з друзями, було все чудово", – розповідає тітка хворого хлопчика Анастасія Єльфімова.

Вона показує фото із соцмереж, під яким для племінника розпочала терміновий збір коштів. Здоров'я 9-річного Євгена різко погіршилося протягом останнього тижня. Невисока температура і біль у горлі за кілька діб змінилися лихоманкою, розладом травлення, висипами і набряками на тілі. Одразу зроблений тест на коронавірус виявився негативним. Та коли дитину у тяжкому стані госпіталізували до реанімації дитячої обласної лікарні, батькам повідомили, що хлопчик бореться вже з ускладненнями безсимптомно перенесеного коронавірусу.

"Сьогодні підтвердили, що це постковідний синдром, який спровокував хворобу Кавасакі, і мама сказала, що зачеплені три системи: ніс-горло, нирки і шкіра", – додає тітка хворого хлопчика Анастасія Єльфімова.

Із так званим мультисистемним запальним синдромом після перенесеного коронавірусу в реанімації обласної лікарні зараз двоє хлопчиків 9 і 10 років. У дітей хворі одразу кілька органів, підтверджує реаніматолог Ольга Богуніна. Найчастіше вражаються нирки, а також серцево-судинна та нервова системи. Лікування складне та дороге. Одна доза препарату сягає десятка тисяч гривень. І знайти його непросто.

"Основний препарат, який рекомендує ВООЗ – це "Октагам", але тут є складнощі. З одного боку – це його вартість, він дуже дорогий. З іншого – це його дефіцит, з огляду на епідситуацію його дуже складно знайти", – наголошує лікарка-реаніматолог Ольга Богуніна.

Діти з постковідними найтяжчими ускладненнями до обласної лікарні Дніпра почали потрапляти торік улітку. Воно виникає за кілька тижнів, а то й місяців після перенесеної інфекції.

"Лікування таких дітей – це досить складна ситуація, це не є для нас буденною практикою, і вони дуже тривало, і дуже тяжко піддаються лікуванню. Для того, щоб вибрати оптимальний варіант лікування дійсно спілкувалися і з колегами з різних регіонів, тому що таких дітей взагалі не так багато", – акцентує увагу Медична директорка Дніпропетровської обласної дитячої лікарні Юлія Заворотня.

Скільки дітей в країні зіткнулися із постковідним синдромом не відомо, бо офіційної статистики немає. Протягом останніх півроку у Києві зафіксували тридцять тяжких випадків, у Дніпрі – 8. Після перших коронавірусних хвиль їх було справді небагато, кажуть медики. Однак нині коронавірус став агресивнішим і до дітей.

"Коли така сама захворюваність була наприкінці листопада – початку грудня, дітей виявляли щодня 150, ну максимум 200, а сьогодні у нас їх понад 800. Тобто ця хвиля більш тяжка для дітей 100%. Я спілкувалася з імунологами, і вони кажуть, ми будемо очікувати отакі Кавасакі подібні синдроми у квітні місяці. Знову буде спалах, тому що зараз діти вражаються, а потім будуть наслідки", – наголошує голова правління Української академії педіатричних спеціальностей Марина Маменко.

Лікарі закликають не нехтувати карантинними правилами і не водити дітей у садочок, якщо там є хворі. А батькам, щоб зупинити ланцюг передачі вірусу, слід вакцинуватися.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро "5 канал"

Попередній матеріал
Перехід на літній час та обмеження роботи колекторів: як та за що голосувала Рада перед карантином
Наступний матеріал
Авраменко назвав авторів, яких треба читати, щоб розвивати українську мову
Loading...

Степанов назвав, у яких містах України виявили "британський" штам коронавірусу

COVID-19 не вщухає: в Україні вже третій день – понад 15 тисяч нових хворих

"Вони не хочуть мати з нами справу": лікар пояснив, чому вакцини інших виробників немає в Україні

Не вистачає масок та засобів захисту: як виживають лікарні Харкова у пік захворюваності

Година взаємних звинувачень: як Степанов відбивався від претензій депутатів у Раді – сюжет

Країни ЄС поновили щеплення вакциною AstraZeneca