Марина Порошенко
Марина Порошенко фото Європейська солідарність

Банкова перекладає відповідальність за ситуацію з COVID-19 на місцеву владу – Марина Порошенко

Читайте по-русски
Центральна влада має визначити чіткі пріоритети для всієї України, вважає політикиня

Темпи поширення COVID-19 в Україні вже вимагають невідкладних заходів з боку центральної влади. Про це в ефірі "Прямого" заявила голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко.

Вона нагадала, як ще два тижні тому вказувала на важку епідеміологічну ситуацію в столиці.

"Я говорила, що нас очікує попереду "червона" зона, і ми входимо в небезпечну ситуацію поширення коронавірусу по всій території України... Влада своїм власним прикладом показувала, як не треба дотримуватися всіх необхідних правил для того, щоб не захворіти і не розповсюдити інфекцію. Фотографуючись без масок, їздячи на гірськолижні курорти і проводячи свої дні народження серед великого скупчення людей", – зауважила Марина Порошенко.

З її слів, чинна влада розписалася у своїй безпорадності зробити щось, аби запобігти поширенню COVID-19 – а тепер перекладає відповідальність на органи місцевого самоврядування.

"Після засідання РНБО жодного слова не було сказано, що вже в більшості регіонів страшна ситуація, переповнені лікарні. У нас зараз спостерігається новий штам коронавірусу, більш агресивний, який проявляється через більш короткий термін, і вже на 3-5 день захворювання людина потрапляє до лікарні з ознаками недостатності кисню в крові", – вказала голова профільної комісії.

І додала: "Статистика останніх днів просто шокує, у нас кожного дня гинуть до 300 українців. Для порівняння – це як великий літак у нас розбивається щодня. А для нашої влади це просто статистика. І робіть самі, що хочете, самі себе рятуйте, самі собі допомагайте".

На її думку, в такій ситуації центральна влада має визначити чіткі пріоритети для всієї України.

"Європейська солідарність" дійсно свого часу запропонувала кроки, щоб запобігти епідемії коронавірусу в України, але жодного пункту з цього не було виконано. І на сьогодні ми не маємо вакцин, і вакцинація повністю провалена. У нас не проводиться достатнього тестування. Взагалі, ми навіть не знаємо реальної статистики, скільки хворих на COVID-19 ми сьогодні маємо", – пояснила Марина Порошенко.

Попередній матеріал
Степанов назвав, у яких містах України виявили "британський" штам коронавірусу
Наступний матеріал
"Місто зруйноване вщент": як азербайджанські біженці повертаються додому після 30 років окупації – сюжет
Loading...