Свято 8 березня
Свято 8 березня google.com.ua

В Україні та світі відзначають Міжнародний жіночий день: що потрібно знати про свято 8 березня

  Читайте по-русски
  Історія цього Дня бере початок ще з кінця ХІХ століття

  Сьогодні в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний жіночий день. В Україні це свято традиційно дуже популярне і усе ще залишається вихідним днем, попри декомунізацію. Про таке повідомляє "5 канал".

  Історія цього Дня бере початок ще з кінця ХІХ століття. Основа його – політична, а засновницями його були активні небайдужі жінки, які виборювали власні права і свободи в абсолютно чоловічому світі.

  Історично так сталося, що на початок новітнього часу становище жінок було критичним. У переважній більшості країн світу жінки вважалися нижчими у плані сприйняття за чоловіків, неспроможними ухвалювати рішення, а тим більш брати участь у політичному, державотворчому процесі. Що б ми не взяли – освіту, медицину, науку, політику – всюди панували чоловіки.

  Перші жінки-лікарки, освітянки, науковці, політики, бізнесвумен – всі вони були схожі на тих відчайдухів, які, набравшись надзвичайної мужності та волі, наважились вирватися за межі гендерної сегрегації.

  Відомо, що демонстрації за права жінок регулярно проводилися в країнах Заходу принаймні з 1908 року. У 1910 році німецька соціал-демократка Клара Цеткін запропонувала заснувати міжнародний жіночий день, в який жінки могли б проводити мітинги та влаштовувати ходи. Вже в 1914 році жіночий день 8 березня відзначався у восьми країнах: США, Британії, Австрії, Данії, Швейцарії, Німеччині, Нідерландах та Російській імперії, до складу якої тоді входила Україна. З 1975 року Міжнародний жіночий день 8 березня відзначається на рівні ООН.

  І натепер вже майже півтора століття жінки відстоюють свої права, ведуть боротьбу за рівноправ'я з чоловіками. І навіть сьогодні це не втратило своєї актуальності. 

  Тема Міжнародного жіночого дня 2019 року – "Думай про рівність, створюй з розумом, здійснюй інновації заради змін" і покликана привернути увагу до інноваційних методів досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, особливо в таких сферах, як системи соціального захисту, доступ до державних послуг і стала інфраструктура.

  Дивіться також фотогалерею за темою:

  Сальма Хайєк знялася у провокаційній фотосесії на тему насильства над жінками

  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк
  Сальма Хайєк
  /
  Сальма Хайєк

  Попередній матеріал
  Затишшя в ООС: за ніч – жодного обстрілу
  Наступний матеріал
  МЗС: Україна залишає за собою право створювати ракетне озброєння
  Loading...