5 канал

Довела свою конкурентоспроможність на практиці: історія єдиної в Україні жінки-вогнеборця – сюжет

Спочатку в колективі несерйозно сприймали колегу на новій посаді, та вже після першого рейду зрозуміли, що Анастасія Клочко не поступається досвідченим рятувальникам

Замість сукні – однострій рятувальника, замість підборів – берці. В Черкасах разом із чоловіками на пожежні виклики виїжджає жінка – єдина вогнеборець в Україні. Раніше така професія вважалася суто чоловічою. Однак Анастасія Клочко довела, що представниці іншої статі можуть на рівні виконувати поставлені завдання. Познайомилася з єдиною жінкою-вогнеборцем Яна Лимаренко.

Із сукні у пожежний однострій перевдягнутися за нормативні 15 секунд Анастасії Клочко поки що не вдається.

"Ні, в 15 – я ще, чесно, трохи відстаю, чесно вам скажу. Та, думаю, не відставатиму", – говорить жінка. 

Проте інші робочі завдання рятувальниця виконує на рівні з чоловіками-колегами. Сім років Анастасія Клочко працювала диспетчером у рятувальній частині. У вільний від роботи час займалася спортом, має синій пояс із карате та здобувала професійну освіту.

"Сидіти вже набридло, треба працювать вище, воно наче і страшнувато, але як жінка я загартована в спорті, в житті", – каже Анастасія. 

Проте працювати за дипломом не могла, оскільки в надзвичайній службі діяли радянські інструкції: на передових позиціях у зонах небезпеки рятувальниками можуть працювати лише чоловіки.

"Ти жінка, а вони – чоловіки. І жінок вважали надто емоційними та гарячковими, від них не знають, чого очікувати", – каже Анастасія.

Але торік Верховна Рада скасувала це положення.

"Раніше не можна було через те, що посада рятувальника – це чоловіча робота, яка потребує фізичних навантажень великих. Але подивившись на роботу Насті, я скажу, що жінки справляються з цією роботою досить добре", – стверджує командир відділення Юрій Пустовойт. 

Спочатку в колективі несерйозно сприймали колегу на новій посаді. Та вже після першого рейду зрозуміли: Анастасія Клочко не поступається досвідченим рятувальникам.

Її колега-рятувальник Богдан Копил каже: "Вона старається не поступатися хлопцям: потягнути той самий рукав чи прокласти ту саму лінію. Вона перша визвалася, я їй кажу: не вздумай, я її сам особисто не відпустив, вона сама рветься щось робити". 

Анастасія вже взяла участь у міжнародній акції на підтримку мрії чотирирічної Есмі з Великої Британії. Дівчинка хоче стати рятувальницею, але побоюється, що це їй буде не під силу. Анастасія Клочко хотіла довести своїм прикладом, що на шляху до мрії перепон немає.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Не купуй вірність – візьми в притулку": У Дніпрі ветерани АТО знялися у відвертій фотосесії задля кошенят

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Двох зареєстрували, двом відмовили: ЦВК оновила дані щодо заявок на кандидатів у президенти
Наступний матеріал
15 тис. українців захворіли на кір у січні: МОЗ назвало області-"рекордсмени"
Loading...

Масштабну пожежу неподалік станції метро "Лісова" локалізували – останні подробиці

У Подільському районі столиці горів ресторан

Трагедія на Запоріжжі: у вогні загинули двоє дітей, мати не витримала – повісилася

На Львівщині загорівся олійний завод – фото, відео

У Києві просто на Хрещатику спалахнула пожежа – перші фото, відео

Пожежа у сумнозвісній Києво-Печерській Лаврі – ФОТО