Комунальні платежі
Комунальні платежі Depositphotos

В Україні почали діяти штрафи за борги по комуналці

  Читайте по-русски
  Це не стосується випадків, коли людям не виплатили субсидій

  Штрафи за комунальні борги, які утворились після першого травня, коли набрали чинності нові норми закону про ЖКГ, від сьогодні почали діяти в Україні. Про таке повідомляє "Depo.ua".

  Слід зазначити, що це не стосується випадків, коли людям не виплатили субсидій. Розмір пені визначається у договорі, але штраф не має перевищувати 0,01% боргу за кожен день затримки, а загальний розмір сплаченої пені не може бути більшим за 100% від усієї суми боргу.

  Як повідомляв 5.UA, із 1 травня 2019 року набрала чинності стаття Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Вона передбачає сплату пені в разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

  Зокрема, стаття 26 "Відповідальність за неналежне виконання договору" встановлює, що "у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу".

  Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

  Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку. Якщо протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця не погасити у повному обсязі заборгованість за спожиті комунальні послуги, постачальник послуг (крім газу та електроенергії) має право обмежити або припинити надання послуг боржникам.

  Попередній матеріал
  Державі повернули острів біля Козина вартістю близько 433 млн грн – подробиці
  Наступний матеріал
  У Шотландії на міжнародних змаганнях українські ветерани завоювали чотири "золота"
  Loading...

  Монетизація пільг на оплату ЖКП: як працюватиме механізм нарахувань

  В одному з міст України різко зростуть тарифи на тепло і гарячу воду – подробиці

  Справа не тільки в зарплаті: у Мінсоцполітики роз'яснили, за якою формулою нараховують субсидії

  "У нього золоті руки": на Дніпропетровщині чоловік без ніг став відмінним комунальником

  У КМДА повідомили, коли в столиці завершиться опалювальний сезон

  Завищені цифри в платіжках: на облгази в березні чекають перевірки – НКРЕКП