Платіжки
Платіжки nv.ua

Із 1 травня за несвоєчасну оплату комуналки нараховуватимуть пеню – подробиці

  Читайте по-русски
  Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу

  Із 1 травня 2019 року набирає чинності стаття Закону України "Про житлово-комунальні послуги" про сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги. Про це йдеться в статті 26 закону "Про житлово-комунальні послуги".

  Зокрема, стаття 26 "Відповідальність за неналежне виконання договору" встановлює, що "у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу".

  Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

  Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку. Якщо протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця не погасити у повному обсязі заборгованість за спожиті комунальні послуги, постачальник послуг (крім газу та електроенергії) має право обмежити або припинити надання послуг боржникам.

  Закон України "Про житлово-комунальні послуги" був ухвалений 9 листопада 2017 року, однак, дію деяких його положень було відтерміновано.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні з 1 травня подешевшав газ для населення

  Попередній матеріал
  РФ випробовує на Донбасі новітню систему орбітального придушення "Тирада-2" – InfoNapalm
  Наступний матеріал
  Олена Зеленська в 2013 придбала пентхаус у Криму в олігарха Буряка за заниженою ціною – Reuters (оновлено)
  Loading...