Радянська гармата 75 мм
Радянська гармата 75 мм скріншот

В СРСР людей перетворювали на "гарматне м'ясо" заради утримання висот – експерт пояснив причини

Читайте по-русски
Яскравим прикладом тут є німецько-радянська війна

Утримання висот Граніт і Браво 2014 року, на початку російсько-української війни, повністю розвінчало радянську військову теорію оборони подібних висот, пояснює воєнний експерт Олександр Сурков.

В ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі" він розповів, чому у Другій світовій війні, особливо у війнах за участі СРСР, висоти відігравали таку роль, що на них кидали велику кількість людей.

Яскравим прикладом тут є німецько-радянська війна, каже аналітик.

"СРСР мав переваги перед Німеччиною в польовій зброї. Та ця перевага нівелювалася тим, що радянська 76-міліметрова дивізіонна гармата мала набагато менший радіус дії, ніж 105-міліметрова зброя Німеччини, пояснює експерт. Аби мати хоч якусь перевагу в дальності ураження, радянські війська мали піднімати гармати на висоти і звідти працювати. Саме тому висоти були важливими. Щоб їх захоплювати і утримувати, не шкодували піхоти, і в боях за висоти знищували багато своїх бійців", – розповідає Сурков.

"Висота Браво була не висотою, а укріпрайоном, який розгорнули навколо височини. І це повністю відповідає вимогам сучасної війни. Саме такий підхід – добре налагоджене інженерне спорудження, надійно розміщена артилерія – дозволяє добре контролювати підходи до укріпрайону і виконувати бойові задачі. Тому висота Браво так довго протрималася і змогла дати відсіч противнику", – пояснює воєнний експерт.

Читайте цей матеріал повністю: Висота "Браво": воїн 79-ї бригади, якого вважали загиблим, розповів історію свого порятунку

Попередній матеріал
Жити у романі Жуля Верна – на Тайвані створили готель, аквапарк та кафе за мотивами книги "20 тисяч льє під водою"
Наступний матеріал
Стали відомі подробиці про чоловіка, який влаштував різанину у Кривому Розі
Loading...