ЄСПЛ
ЄСПЛ 5 канал

Українка вперше виграла справу в ЄСПЛ щодо домашнього насильства

Читайте по-русски
Справа стала першою проти України, де виявлено порушення статті 8 Конвенції про право на повагу до приватного та сімейного життя

Справу щодо домашнього насилля виграла в Європейському суді з прав людини жінка з Рівного. І створила прецедент в Україні.

Мати та четверо дітей роками страждали від насилля з боку чоловіка. Чимало разів жінка зверталася до правоохоронців. Але насильство тривало навіть після розлучення, бо чоловік продовжував проживати у квартирі, де є власником. І ані апеляційний, ані касаційний суди не дозволяли потерпілій виселити агресора. Справи закінчувалися так званою "угодою про примирення".

Водночас Європейський суд до історії позивачки дослухався. І її справа стала першою проти України, де виявлено порушення статті 8 Конвенції про право на повагу до приватного та сімейного життя.

"За цей рік, поки ми поскаржилися до ЄСПЛ, ми збільшили аліменти, стягнули пеню за несвоєчасну плату, добилися приватизації 5/6 квартири", – розповідає Наталія Бухта, адвокатка потерпілої.

"Рішення ЄСПЛ у цій справі є для нас частиною нашого національного законодавства і воно буде застосовуватися судами при вирішенні справ у суді. Саме це рішення щодо домашнього насильства дасть нам можливість вийти на новий рівень сприйняття суддями цієї проблеми", – говорить Надія Стефанів, суддя Верховного Суду, президентка Асоціації жінок-суддів.

Нагадаємо, адвокат Юлії Кузьменко, яку звинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета, Тарас Безпалий, подав до Європейського суду з прав людини скарги щодо порушень, які відбувалися під час досудового розслідування.

Попередній матеріал
Нардеп зі "слуг" вимагав $10 тис. за внесення поправок до законопроєкту ‒ відео НАБУ
Наступний матеріал
Чи бути експорту українських крилатих ракет "Нептун" – що відомо на сьогодні
Loading...

Серпень, який увійде в історію: ТОП-5 відео "5 каналу" – про найважливіше

У Білорусі анонсували сайт, подібний до українського "Миротворця"

Пристрасті за "гендером": чому важливо ратифікувати Стамбульську конвенцію

Як протидіяти домашньому насильству – Мінцифра і Нацполіція презентували особливий онлайн-серіал

На Дніпропетровщині поліцейські "вибивали" із затриманого зізнання у вбивстві – ДБР

Поліцейський побив дружину, а потім викинув з 4 поверху: подробиці інциденту в Сєверодонецьку – сюжет