домашнє насилля
домашнє насилля 5 канал

Пристрасті за "гендером": чому важливо ратифікувати Стамбульську конвенцію

Читайте по-русски
За даними Офісу уповноваженої з гендерної політики, лише цього року мають понад 100 тисяч звернень від жертв домашнього насильства

Жахіття у житті "Ольги" розпочалися кілька років тому. Коли дізналася про зраду чоловіка – той систематично, просто на очах у дитини, її бив. А коли подала на розлучення й переїхала до іншого міста – переслідував. Поліція на заяви жінки не реагувала. Аж поки не сталося страшне.

Переслідування тривають і досі. "Ольга" розмовляє з нами після чергового нападу. Щоби залякати ексдружину та змусити забрати її заяви з поліції, кривдник – впливовий адвокат – тисне на правоохоронців та суди, каже "Ольга". Лише цього року вона написала до поліції з десяток заяв.

Щоби кривдник отримав реальне покарання, поліція, по-перше, має зафіксувати напад і скласти протокол. Тоді кривдник за рішенням суду має сплатити штраф – від 170 до 340 гривень. Кримінальна відповідальність – арешт або ув'язнення настає, лише якщо напади – систематичні. І лише якщо це зафіксувала поліція. Але часто правоохоронці не приїздять на такі виклики.

Ситуація може змінитися – якщо Україна ратифікує Стамбульську конвенцію. Це міжнародна угода, під якою підписалися понад три десятки країн. В українські закони вона може ввести, зокрема таке поняття, як сталкінг – переслідування. Як це сталося з нашою героїнею. Крім того, поліцію зобов'яжуть реагувати на кожне повідомлення про домашнє насильство – як щодо жінок, так і щодо чоловіків.

Ратифікувати Стамбульську конвенцію народні депутати намагалися три роки тому. Тоді забракло голосів. Нині в уряді заявили: готові найближчим часом внести на розгляд парламенту такий законопроєкт. Щоправда, тепер на заваді може стати церква.

Камінь спотикання – термін "гендер". Це слово є в тексті конвенції. Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій вважає – документ популяризує одностатеві сексуальні стосунки.

За даними Офісу уповноваженої з гендерної політики, лише цього року мають понад100 тисяч звернень від жертв домашнього насильства. І лише в половині цих випадків склали протоколи. Тим часом "Ольга" на правоохоронців не розраховує. Вона найняла охорону для себе та дитини. Та чекає на рішення суду, яке заборонить кривднику наближатися до її родини.

Ганна Рибалка, Анна Несевра, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Гірше, ніж в Африці": у Золотоніському морзі роками не працюють холодильники
Наступний матеріал
Протести в Білорусі тривають: сотні робітників БелАЗу та інших підприємств страйкують
Loading...

Поліцейський побив дружину, а потім викинув з 4 поверху: подробиці інциденту в Сєверодонецьку – сюжет

Ґвалтування жінки в Кагарлику: насилля у відділку поліції було систематичним

В ООН засудили розголошення особистих даних жінки, яку зґвалтували копи в Кагарлику

Впевнений, що в Кагарлику та Кривому Озері жоден з поліцейських не дасть свідчень проти своїх колег – Сініцин

Зґвалтування у поліцейському відділку Кагарлика: на інцидент відреагували в ООН

Поліція затримала осіб, які домовлялися з "матерями" та знімали порновідео за участі їхніх дітей