Юлія Кузьменко
Юлія Кузьменко Фото з соцмереж

"Справа Шеремета": адвокат Кузьменко подав скаргу в ЄСПЛ – подробиці

Читайте по-русски
Скарги не стосуються фінансового відшкодування, а подані задля посилення захисту Кузьменко

Адвокат Юлії Кузьменко, яку звинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета, Тарас Безпалий, подав до Європейського суду з прав людини скарги щодо порушень, які відбувалися під час досудового розслідування.

Про це він повідомив у коментарі "LB.ua". 

"Перша скарга була на незаконне затримання. А інша – щодо порушень, які відбувались на досудовому розслідуванні. Європейський суд з прав людини відповів, що скарги надійшли. Основні порушення, які були допущені на досудовому розслідуванні: незаконне затримання, бо були відсутні підстави для її затримання, безпідставне продовження тримання під вартою, порушення строків розгляду клопотання, неповернення вилученого майна", – розказав Безпалий.

скарга
скаргаФото lb.ua

Він зазначив, що подані скарги не стосуватимуться якогось фінансового відшкодування – їх подали задля посилення позицій сторони захисту. 

Безпалий пояснив, що українські суди не змогли зафіксувати ці порушення, тому адвокат вимушений був звернутися до ЄСПЛ. Він також нагадав, що рішення цього суду є обов'язковим до виконання рештою судів.

"Якщо визнають безпідставне тримання під вартою, то це свідчитиме про порушення судів і прокуратури, які кидали однакові клопотання без надання нових доказів. Якщо ми вказуємо, що в порушення не повертали майно, це вказує на однобоке слідство з обвинувальним нахилом. Це буде захисту на користь під час розгляду по суті", – заявив адвокат.

При цьому, правозахисник може використати рішення ЄСПЛ, щоб заявити про те, що українські органи досудового розслідування вдавалися до фальсифікацій.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув унаслідок вибуху уранці 20 липня 2016 року. Вибухівку йому підклали під автомобіль. 12 грудня торік правоохоронці затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта і військового Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.

11 серпня суд змінив запобіжний захід Кузьменко на цілодобовий домашній арешт. 

А 14 серпня Кузьменко дала ексклюзивне інтерв'ю "5 каналу", де розповіла про повернення додому, про перший келих шампанського та про те, що сказала б міністру внутрішніх справ, якщо б зустріла його зараз. 

 

Попередній матеріал
Вдома у білоруського опозиціонера Цепкала відбувається обшук – ЗМІ
Наступний матеріал
Давоський форум перенесли на літо через пандемію коронавірусу
Loading...

Не дала озвучити всі правки: як суддя у справі Шеремета обмежила час на виступ адвокату – відео

Справа Шеремета: під Офісом генпрокурора триває акція на підтримку підозрюваних

Справа Шеремета: розгляд дисциплінарної скарги адвоката Кузьменко вдруге перенесли

"Толерувати не будемо": Яні Дугарь із порушенням закону намагалися вручити обвинувальний акт

Захисники Антоненка опублікували два томи доказів на спростування обвинувачення

"Я готова ще посидіти під домашнім арештом, лише б відпустили Антоненка" – Кузьменко