Юлія Кузьменко
Юлія Кузьменко Фото з соцмереж

Справа Шеремета: розгляд дисциплінарної скарги адвоката Кузьменко вдруге перенесли

Читайте по-русски
Захисник заявляє, що одна з експертиз у провадженні не може бути чинною

Вдруге перенесли розгляд дисциплінарної скарги від адвоката Юлії Кузьменко, яка є фігуранткою справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

У департаменті експертного забезпечення правосуддя Мін'юсту мали б розглянути скаргу щодо однієї з експертиз у справі. А саме – дослідження зовнішності та аналізу ходи. Для розгляду запросили і двох експертів, які складали цей документ. Проте ті надали довідки про лікарняний і на засідання не прийшли.

У департаменті заявили, що мають питання до фахівців, тож вирішили перенести розгляд – на 31 серпня.

У скарзі йдеться, що ця експертиза не може бути чинною. Адже, за словами адвоката, кожен з п'яти українських вишів, які спеціалізуються на схожих дослідженнях, запевнили: методики цієї експертизи не існує.

"Від Київського інституту судових експертиз надійшов офіційний лист про те, що ці два експерти перебувають у лікарні. Ми, скажімо так, даємо ще один шанс, можливість, якщо вони хочуть захищати свої права, щоб вони це робили. Якщо вони хочуть, але не роблять цього, то розуміємо, що 31 числа ми розглядаємо скаргу по суті", – говорить Володимир Рудниченко, голова дисциплінарної палати Центрально-експертної кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції.

"Прокурор Тарасюк сказав, що ця експертиза – це єдиний доказ причетності Юлії Кузьменко до вчинення вбивства Павла Шеремета. Відповідно, протягом січня по травень цього року я звернувся до п'ятьох провідних вишів. Всі одностайно заявили, що таку експертизу провести неможливо. Тому що немає методики, тому що це прямо суперечить предмету психологічного дослідження. Відповідно, якщо зараз дисциплінарна комісія прийме рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності цих двох експертів, які, на моє переконання, вчинили фактично підроблення експертизи – це буде підставою для того, щоб у подальшому суд визнав цю експертизу неналежним доказом", – говорить Тарас Безпалий, адвокат Кузьменко.

Нагадаємо, 18 серпня підозрюваним у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета ветерану АТО Андрію Антоненку (Ріффмастеру) та лікарці і волонтерці Юлії Кузьменко вручили обвинувальні акти.

Попередній матеріал
Місцева влада проти "слуг", або Наскільки "зеленою" є Черкащина – "Час Ч"
Наступний матеріал
"Ми мали би бути адвокатом Білорусі": Гопко про реакцію України на ситуацію в сусідній державі
Loading...

Справа Шеремета: прокурори не прийшли на судове засідання щодо Кузьменко – подробиці

Справа Шеремета: адвокат просить перевести арештовану Кузьменко до лікарні (оновлено)

Справа Шеремета: дитячого кардіохірурга Кузьменко залишили за ґратами ще на 2 місяці

Офіс генпрокурора продовжив строки розслідування підозрюваним у справі Шеремета

Справа Шеремета: Зеленський заявив, що "правоохоронці вибачаться" – якщо не вистачить доказів

Справа Шеремета: Юлії Кузьменко продовжили арешт до квітня