Євробачення
Євробачення 5 канал

Участь України у "Євробаченні" під загрозою зриву: що відбувається із Суспільним

Читайте по-русски
Після національного відбору на "Євробачення" керівництво Суспільного переконувало: за все заплатить держава

Більшість країн уже визначилися зі своїми представниками на "Євробаченні". Артисти готують номери для виступів у Роттердамі. Букмекери роблять свої прогнози.

Квитки на літак купив ще восени. Помешкання теж уже забронював. До поїздки на "Євробачення" Віталій готовий.

"Помешкання забронював ще у вересні, коли оголосили місто, де воно відбуватиметься. Звичайно, це не Роттердам, тому що ціни піднялися буквально за пів години від того моменту, коли оголосили місто, утричі, а потім ще більше. Квитки також уже були взяті на літак. Тепер чекаємо повідомлення від Європейської мовної спілки, чи буде взагалі "Євробачення", з глядачами чи без, залежить від того, як розвиватиметься ситуація з коронавірусом", – каже журналіст Віталій Дехтярьов.

Готуються до конкурсу й українські представники – гурт Gо–А. До кінця тижня мають підготувати сценічний номер. Але є одне але.

І принаймні на "Євробаченні" соловей може не заспівати. Рахунки Суспільного мовника заблоковані. А саме він і фінансує поїздку до Нідерландів. На костюми, постановку, готель і переліт – грошей немає.

Після національного відбору на "Євробачення" керівництво Суспільного переконувало: за все заплатить держава. Артистам довелося спростовувати чутки про те, що збирають гроші на "Євробачення".

"Коли ми вийшли після фіналу і нам поставили запитання, я віджартувалася. Кажу, якщо за нас Україна проголосувала, то, будь ласка, беріть на себе відповідальність. Це був просто жар, який перекрутили", – розповідає гурт Gо–А.

Рахунки Суспільного заблокували наприкінці лютого. З компанії стягують понад 300 мільйонів гривень боргу. Ця історія тягнеться ще з 2010 року.

За наполяганням тодішньої влади створили україномовну версію телеканалу Євроньюз. Кошти на це виділяв Суспільний мовник, тоді ще Перший національний. Однак через три роки гроші припинили перераховувати. Тож українська редакція Євроньюз працювала в борг. 2015 року, після зміни керівництва на Суспільному, контракт розірвали. Євроньюз пішов до суду і виграв позов.

Виплатити борг, який Суспільне успадкувало від державного каналу, владу закликала Європейська мовна спілка. Саме вона й організовує "Євробачення". Під загрозою не лише участь України в цьому конкурсі, а й його трансляція в нашій державі.

"Виникла проблема старих боргів, про які вони не повідомили, коли верстали бюджет. Їм держава знайшла гроші, щоб вони перекрили старі борги, а на "Євробачення" в них є і так кошти", – повідомляє заступник голови комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

У Міністерстві культури переконують: гроші для сплати боргу є. І просять почекати, незабаром їх мають перерахувати. У Суспільному відповідають: ситуація не змінилася, рахунки заблоковані, платити нічим. Додають: поки доводиться сподіватися лише на терпіння організаторів "Євробачення".

Сергій Барбу, Ігор Селянінов, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
У масках та з дезінфекторами: масштабне знезараження громадського транспорту розпочали в Одесі
Наступний матеріал
"Ціни на електроенергію незабаром зростуть щонайменше у півтора раза" – ексголова "Укренерго"
Loading...

Гурт Go_A, який поїде на "Євробачення-2020": музиканти дали першу пресконференцію

"Євробачення-2020": пресконференція гурту Go_A

Євробачення 2020: стало відомо, хто поїде від України

Нацвідбір на "Євробачення-2020": стала відома перша трійка фіналістів

"Свати", "Євробачення" і гастролери із РФ: як із приходом нової влади до України повернулося "старе кіно"

Katya Chilly, Jerry Heil і Khayat – оргкомітет Нацвідбору на "Євробачення-2020" назвав імена учасників