Євробачення-2019
Євробачення-2019 5 канал

"Свати", "Євробачення" і гастролери із РФ: як із приходом нової влади до України повернулося "старе кіно"

Читайте по-русски
У 2019 році в Україні продовжувала діяти заборона на в'їзд тим російським артистам, які гастролювали в окупованому Криму. Проте окремі українські зірки на шостий рік війни продовжують розважати російську публіку, гастролюючи в РФ

Від матеріального до духовного. Пробуємо підбити підсумки культурні і згадати, яким для України був рік 2019 саме в сфері культури. Більше розкаже кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко.

Ми подивилися соціологічні опитування, які робили наприкінці минулого року. Українців опитували на предмет того, які події року вони виокремили як головні. І ось серед культурних… згадка лише про одну. Відмова України від участі в "Євробаченні". Пам'ятаєте, перемогла Марув, але національний мовник і співачка так і не дійшли згоди щодо участі у пісенному конкурсі? Не обійшлося без політики. Марув мала відмовитися від гастролей у Росії. Але співачка хоч і сказала, що для неї це не принциповий момент, все одно діалогу не вийшло.

"Євробачення" таки відбулося без участі України. І якщо ми вже згадали про агресора, то минулого року в Україні продовжувала діяти заборона на в'їзд тим російським артистам, які гастролювали в окупованому Криму. Утім наші окремі зірки на шостий рік війни продовжують розважати російську публіку, гастролюючи Федерацією. Є й ті російські актори, які в Україну фізично не приїжджають, але ми їх бачимо на екранах українських телеканалів.

Приміром Федора Добронравова, який  внесений у "чорний список" в Україні, можна побачити в телесеріалі "Свати". Так, серіал знову в ефірі. Не показувати його особисто президента просив тодішній голова Держкіно, утім не подіяло. Тобто Україні нині доводиться не лише просувати свій національний продукт, розвивати наше, українське, а й боротися з тим, щоб на екранах не з'явився наступний сезон серіалу, актори якого підтримують окупацію півострова.

Отже, до вашої уваги культурні події 2019-го:

Як повідомляв 5.UA, оргкомітет Нацвідбору на "Євробачення-2020" назвав імена учасників

Попередній матеріал
КМДА має виступити проти скандальної забудови Корбана в центрі столиці – активіст
Наступний матеріал
"Мамо, я честь маю": як у Міноборони згадали легендарних "кіборгів" – сюжет
Loading...