Гурт Go_A поїде на Євробачення від України
Гурт Go_A поїде на Євробачення від України 5 канал

На гурт Go_A, який їде на "Євробачення-2020" з піснею "Соловей", уже посипалася критика – подробиці

Читайте по-русски
Євробачення прийме Роттердам, що в Нідерландах

Київський електрофолк-гурт Go_A представлятиме Україну на "Євробаченні". Переможці Нацвідбору вже організували свою першу пресконференцію. Кажуть, мріяли, щоб на "Євробаченні" прозвучала пісня українською. Нині вони не бояться, що коронавірус може скасувати пісенний конкурс, діляться планами на майбутнє і розказують, як уже зіштовхнулися з негативом.

2017-й рік. У Міжнародному виставковому центрі проводили фінал "Євробачення". Перемогу в Києві святкував португалець Салвадор Собрал.

2020-й. "Євробачення" прийме Роттердам. А Україну в Нідерландах представлятиме Go-A. Гурт теж мріє про перемогу.

"Взагалі ціль, з якою ми прийшли до "Євробачення" – ми дуже хотіли б, щоб у Європі вперше прозвучала пісня українською мовою на "Євробаченні". Ми цієї цілі досягли і дуже раді", – розповідає Катерина Павленко, солістка гурту Go_A.

До Нацвідбору про Go_A мало хто знав. Попри це, гурт дістав велику підтримку глядачів та максимальні бали від суддів. Зараз його учасники працюють над образами для "Євробачення". Хочуть не тільки передати українську автентичність, а й сподобатися європейцям.

Гурт Go_A поїде на Євробачення від України
Гурт Go_A поїде на Євробачення від України5 канал

"Соловей" із Нацвідбору вже встиг розійтися у мережі. І поруч із численними похвалами є й критика. Чимало дописів під відео щодо імені Ванюша з тексту пісні. Мовляв, українською треба Іванко. Гурт текст не змінюватиме.

"Позаяк ми працюємо з фольклорним матеріалом, то ми намагаємося ці пісні – які найдавніші, – почути, записати, і таким чином формується вся наша творчість. Діалектизми, які зустрічаються в нашій творчості – це не тому, що ми просто захотіли так і зробили – просто так було", – говорить Катерина Павленко.

Гурт Go_A поїде на Євробачення від України
Гурт Go_A поїде на Євробачення від України5 канал

Go_A створили у 2011-му. За рік презентували першу пісню "Коляда".

Зазвичай основою пісень групи Go_A є український фольклор, проте із сучасним аранжуванням. Композиції поєднують у собі інструменти з різних кутків планети. Електронну музику міксують зі звуками сопілки, австралійського диджерида та африканських барабанів. Щодо назви гурту – вона не випадкова.

"Насправді це дуже просто назва Go_A – це англійська слово Gо – іти і давньолатинська буква альфа, яка означає першопочаток всього: домівки, коріння, навіть інколи Бога. Для нас ця назва означає наш похід до нашого культурного коріння", – каже Тарас Шевченко, засновник гурту Go_A.

Одразу після "Євробачення" Go A хотіли б зняти кліп на пісню "Соловей" та вирушити в тур Україною.

Олександра Адамчук, Ігор Костюк, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Політоглядач: згідно з законом, восени провести вибори в ОРДЛО – неможливо
Наступний матеріал
Спалах коронавірусу в Італії: що відбувається у країні – включення
Loading...

Гурт Go_A, який поїде на "Євробачення-2020": музиканти дали першу пресконференцію

Другий півфінал відбору на Євробачення – хто пройшов далі

"Свати", "Євробачення" і гастролери із РФ: як із приходом нової влади до України повернулося "старе кіно"