AstraZeneca
AstraZeneca bbc.com

У Європі визнали, що після щеплення вакциною AstraZeneca може виникати тромбоз

Читайте по-русски
Європейські медики поки що не знають, що саме викликає таку реакцію в людей

Представник Європейського медичного агентства (EMA) заявив про зв'язок між вакциною AstraZeneca і виникненням тромбів в окремих щеплених людей. Про це пише італійська газета Il Messaggero.

"На мій погляд, зараз ми можемо це сказати, є очевидний зв'язок із вакциною. Але що викликає таку реакцію, ми ще не знаємо. Ці церебральні тромбози з недостатністю тромбоцитів, мабуть, є основним фактором, що потребує дослідження, але нам ще треба зрозуміти, як це відбувається", – сказав глава відділу вакцинації EMA Марко Кавалері.

За його словами, серед вакцинованих молодих людей виникає більше випадків церебрального тромбозу з дефіцитом тромбоцитів, ніж очікували в ЕМА.

"Наш процес оцінки ще далекий від завершення. Річ у тому, що на цьому тижні ми почнемо давати деякі попередні визначення, але навряд чи в нас вийде вказати вікові обмеження, як це зробили різні країни. З тієї простої причини, що ми є регулюючим органом і повинні мати дуже точні дані про співвідношення ризику і користі", – сказав Кавалери.

Раніше EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну і вказувало на відсутність доказів зв'язку між вакциною і виникненням тромбів.

"Ми намагаємося отримати точну картину того, що відбувається, щоб детально визначити, наскільки цей синдром викликаний вакциною", – додав Кавалери.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я іншої думки. Там наполягають: зв'язок між утворенням кров'яних згустків та введенням AstraZeneca не доведений, і далі рекомендують проводити нею щеплення. Переваги від вакцинації перевищують усі ризики, наголошують у ВООЗ.

"Випадки утворення тромбів після вакцинації дуже рідкісні. Зараз ми намагаємося визначити, наскільки поширені випадки тромбозу та інші негативні наслідки серед населення. Найближчими днями експертні комітети зроблять відповідні висновки щодо регуляторного статусу для вакцини. Поки що жодних доказів того, що ризики перевищують переваги, немає. Дані з Великої Британії та інших країн свідчать про те, що позитивні результати вакцинації переважають і зменшують смертність серед щеплених осіб", – зазначив директор відділу ВООЗ з питань регуляції та попередньої кваліфікації Роджеріо Пінто де са Ґаспар.

Нагадаємо, раніше Нідерланди, Ірландія, Данія, Болгарія, Норвегія, Німеччина і Франція призупинили використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні ефекти від цього препарату. Рішення було ухвалено як запобіжний захід.

Попередній матеріал
"Місцева мафія програла всеукраїнській мафії": ветеран про довибори у Верховну Раду на Прикарпатті
Наступний матеріал
Російські окупанти гатять з мінометів 120-го калібру – що кажуть військові про перемир'я, якого немає
Loading...

Запровадження паспортів вакцинації в ЄС: коли та як українці зможуть отримати документ

Лідери ЄС домовилися про збільшення виробництва й поставок вакцини від коронавірусу

Правда про AstraZeneca: чи безпечна вакцина і чи справді вона викликає тромбоз

ЄС поки не має наміру ділитися вакцинами від коронавірусу – голова Єврокомісії

Країни ЄС поновили щеплення вакциною AstraZeneca

Ще чотири країни Євросоюзу поскаржилися на нерівномірний розподіл вакцин у межах блоку