AstraZeneca
AstraZeneca BBC

Вакцини AstraZeneca від різних виробників взаємозамінні – МОЗ

  Читайте по-русски
  Друге щеплення треба робити вакцинами однакового типу, попередили у міністерстві

  Між вакцинами розробки AstraZeneca від різних виробників немає різниці, тому після першого щеплення препаратом Covishield друге можна робити вакциною того ж типу від інших фармацевтичних компаній. Такі рекомендації надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я у Facebook.

  "Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними", – пояснили експерти з питань імунопрофілактики.

  Втім, у НТГЕІ попередили, що не можна заміняти вакцини різних типів.

  "Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність, і вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення", – пояснили в МОЗ.

  У міністерстві запевняють, що вакцину для другого щеплення гарантовано отримають усі, хто вже щепився першою дозою, адже вона "буде в достатній кількості та доступною".

  Водночас у МОЗ додали, що міністерство збільшило інтервал між першим та другим щепленнями вакцинами AstraZeneca до 12 тижнів. Тому другий етап вакцинації для людей, які вже пройшли перше щеплення, розпочнеться не раніше, ніж у середині травня.

  "Україна очікує в квітні на отримання у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї", – зазначили у МОЗ.

  Нагадаємо, 24 березня найбільший виробник вакцин у світі, Індійський інститут сироваток, повідомив про затримання поставок вакцини від COVID-19 через необхідність забезпечити власні потреби Індії.

   

   

  Попередній матеріал
  Карантин на Закарпатті: незважаючи на "червону" зону і високу захворюваність, робота громадського транспорту буде відновлена
  Наступний матеріал
  У Києві затримали 18-річну дівчину, яка продавала фальшиві перепустки для проїзду у транспорті
  Loading...