Про це під час брифінгу повідомив начальник Озброєння ЗС України генерал-майор Микола Шевцов, повідомляє Український мілітарний портал.
Загалом список переданого майна доволі великий, тому публікуємо найбільш значимі позиції військової продукції, переданої Україні від Сполучених Штатів Америки, починаючи з 2014 року.
Протитанкові ракетні комплекси Javelin
Мабуть, одним з найбільших символів підтримки США є протитанкові керовані ракетні комплекси 3-го покоління – Javelin.
Довгий час українська дипломатія боролася за можливість отримати від американських партнерів ці комплекси, і нарешті 1 березня 2018 року Державний департамент США схвалив продаж Україні 210 протиракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 мільйонів доларів. Кошти на них надійшли в межах фінансової допомоги від США.
А вже у травні 2018 року Javelin були випробувані на одному із загальновійськових полігонів України.
Радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби
Одними з перших технічних засобів, переданих нашій державі, були американські станції контрбатарейної боротьби.
Контрбатарейна РЛС призначена для виявлення артилерійських снарядів, випущених однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом чи ракетною установкою, та за їхньою траєкторією обчислює місце знаходження вогневого засобу.
Серед переданих зразків – моделі AN/TPQ-48, AN/TPQ-49 та AN/TPQ-36.
Безпілотні авіаційні комплекси
У 2016 році США передали Україні партію безпілотних літальних апаратів RQ-11 Raven.
Спочатку українські спеціалісти проходили навчання у США, а згодом вже інструкторами проводили навчання пілотів БПЛА в Україні.
Вартість переданого обладнання оцінюється на рівні $12 млн.
Автомобілі підвищеної прохідності HMMWV
Найвпізнаваніший американський автомобіль HMMWV до початку агресії Росії був у Збройних силах України в одиничних екземплярах. З початком міжнародної підтримки кількість переданих від США авто перевалила за сотні одиниць.
Окрім базових автомобілів, Збройні сили України отримали також санітарні та броньовані модифікації.
Точна кількість усіх автомобілів у ЗСУ зараз не відома, але свого часу йшлося про 230 переданих машин, згодом також з'явилася інформація про отримання 40 медичних Hummer.
Нічні та тепловізійні приціли
Цих приладів до української армії було передано колосальну кількість, яка, на відміну від попередніх зразків, обраховується тисячами одиниць.
У лютому 2018 року надійшла чергова партія приладів нічного бачення від США.
Згодом у ССО ЗС України були помічені сучасні панорамні окуляри нічного бачення американського виробництва – GPNVG-18, котрі не так давно почали надходити до армії США, що свідчить про ставлення до України як партнера.
Антиснайперські системи
Однією з характерних рис позиційної війни є постійна робота ворожих снайперів, що оснащені сучасними гвинтівками російського виробництва.
Для протидії супротивнику наша держава потребувала сучасних контрснайперських засобів, у чому нам допомогли США.
Патрульні катери типу Island
Після окупації Кримського півострова Росією, вони захопили основні фонди й кораблі українських Військово-морських сил.
Для відновлення боєздатності вітчизняного флоту шляхом будівництва нових катерів та кораблів необхідні колосальні кошти та значний час, що в умовах російської агресії на Донбасі унеможливлює зосередження сухопутної компоненти української армії.
На початку 2017 року стало відомо, що наша держава веде переговори зі США про передачу двох патрульних катерів типу Island для ВМС ЗС України.
Вже наприкінці вересня 2018 року після узгодження всіх юридичних перепон та погодження з оплатою Президент України Петро Порошенко взяв участь в урочистому заході з нагоди передачі двох патрульних катерів типу Island до складу ВМС ЗС України. Очікується, що вже у липні 2019 року вони будуть доправлені в Україну.
Також, окрім зазначеного вище, було передано різні технічні засоби, такі як радіостанції, різноманітні прилади тощо.