"Уродженець російського Тольятті": блогерка розповіла, хто заснував "Національні дружини"

ГО "Національні дружини" Facebook
Сергій Коротких, якого вважають одним із засновників організації, має тісні зв'язки з білоруським КДБ та російським ФСБ, утім йому вдалося доволі швидко отримати громадянство України, пишуть у мережі.

Блогерка Світлана Самборська у себе на Facebook розповіла про творців "національних дружин".

За її словами, "нацдружини" заснувала ГО "Зірка", за якою стоїть "такий собі Коротких Сергій Аркадійович".

"Цей дехто більш відомий під прізвиськами Боцман, Малюта, Коротиш, Захар Лаврєнтьєв. Уродженець Тольятті, РФ. Починав діяльність у білоруському КДБ, брав участь у побитті білоруських опозиціонерів у 1999 році, а потім – в 2013 році – у кривавому конфлікті з білоруськими антифашистами", – пише Самборська.

Нацдружини
НацдружиниСветлана Самборска/Facebook

Протягом 1999-2001 років Коротких входив до складу білоруського відділення РНЄ – Російської національної єдності. Потому – заснував на території РФ організацію "Націонал-соціалістичне товариство Росії".

"Через певний час його виключили з НСТ. За інформацією російських ЗМІ, причиною виключення Малюти з НСТ було: "Розміщення порноролика в Інтернеті", – зазначає блогерка.

У лютому 2013 року, за словами Самборської, Сергій Коротких бере участь у бійці з білоруськими антифашистами. Одного з супротивників чоловік буцімто ранить ножем. А вже наступного року Коротких з'являється в Україні, "легалізується через "Азов" та отримує громадянство. Його досягнення охоче перелічує секретар Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко.

Нацдружини
НацдружиниСветлана Самборска/Facebook

Після отримання українського громадянства, Коротких очолює відділ поліції охорони об'єктів стратегічного значення і, відповідно, заповнює декларацію. У документі значиться офіційна зарплата на рівні 6,5 тисяч гривень. При цьому чоловік декларує дві квартири, літак Л-39, готівку (223 тис. доларів, 135 тис. євро і 500 тис. гривень), а також 565 тис. євро, які йому заборгувала певна особа, та інші цінні речі.

Крім того, пише блогерка, Коротких пов'язаний з росіянином Усовським, про що свідчать скріни їхнього листування від листопада 2014 року. Розмовляють обидва про так званий Третій Майдан.

"Скрін листування Коротких з Усовським (ФСБ-шник, що займався організацією антиукраїнських акцій у Східній Європі). Коротких пише Усовському, який вмовляє чинити Третій Майдан: "Я [Коротких] зараз здебільшого в районі Бессарабії контрабанду ганяю. Тому краще тобі [Усовський] в Одесу [приїхати]. Там є пансіонат "Немо". Влаштую тобі щоранку заплив з дельфінами", – жартують чоловіки.

При цьому, саме 2014 року, за даними владників, Коротких мав воювати за Україну на сході та пропагувати патріотизм у лавах бійців АТО.

"І після цієї успішної діяльності з контрабандою в Одеській області, Аваков поставив Коротких начальником відділу охорони в Києві. До слова, порахуйте, скільки доходу ця діяльність – контрабанда на Одещині – приносила і Авакову, і Коломойському (очільником ОДА тоді був його ставленик Палиця), враховуючи, що за дуже стислий строк вона принесли мільйон доларів звичайному "смотрящєму" за контрабандою", – пише Світлана Самборська.

Відтак, резюмує блогер, цьогорічні вибори вона розглядатиме "як один із численних епізодів боротьби за владу Дніпропетровського клану, що сягає корінням глибоко в СРСР. Дніпропетровського клану, переконаного, що влада має належати їм, тому що події 2014 року в їх розумінні – це їхня перемога над Донецьким кланом. Перемога, яку в них "вкрали". Перемога в боротьбі за владу, яку вони повертатимуть за будь-яку ціну".

Попередній матеріал
Тиждень Масляної: ТОП-5 рецептів домашніх млинців з начинками
Наступний матеріал
У мережі оприлюднили список військової допомоги від США з 2014 року
Loading...