10-річчя інтронізації Блаженнішого Святослава. З цієї нагоди глава Української греко-католицької церкви відслужив Божественну літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві. Про це повідомляє "5 канал".
Сходження на патріарший престол відбулося 27 березня 2011 року. Урочистості розпочалися хресною ходою. Від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до головного храму греко-католиків пройшли понад 400 священнослужителів Греко-католицької церкви та ієрархи Римо-католицької церкви в Україні.
Після цього секретар Синоду Єпископів проголосив рішення Синоду про обрання владики Святослава на пост глави УГКЦ. Інтронізація відбулася за візантійською традицією. Далі новий чільник церкви, архиєпископ Києво-Галицький, виголосив свою першу патріаршу проповідь.
"Сьогодні ми дякуємо Господу Богу за тих 10 років, які минули від останнього виборчого Синоду. Дуже багато глобальних змін відбулися у світі. Почалася війна на Донбасі, почалася пандемія. Наша церква, яка у світі є церквою глобальною, яка живе в різних країнах світу, це по-особливому відчуває і переживає", – зазначив Святослав Шевчук.
Цього дня взяти участь у святковій Літургії та подякувати Блаженнішому Святославу у храмі зібралося кілька сотень людей. Віряни називають свого патріарха мудрим і потужним лідером церкви.
"Коли ти присутній на богослужінні, коли він проводить це богослужіння, ти надихаєшся великим духом і дійсно його благословення несеш протягом всього тижня", – зазначила вірянка УГКЦ Олена.
Святослав Шевчук народився 1970 року на Львівщині. Навчався в Україні й за кордоном. Був особистим секретарем попереднього глави УГКЦ Блаженнішого Любомира, ректором Львівської духовної семінарії. До обрання патріархом служив у єпархії в Аргентині.
За два роки до інтронізації на Патріарший престол – у 2009-му – Папа Римський Венедикт XVI поблагословив його на служіння у єпархії УГКЦ в Буенос-Айресі.
Архиєпископ вільно володіє кількома іноземними мовами: англійською, італійською, іспанською, польською та російською.
Як повідомляв 5.UA, раніше Святослав заявив, що Українська греко-католицька церква у разі потреби готова віддати свої храми під шпиталі.