Петро Порошенко
Петро Порошенко Фото Адміністрація президента

Я разом з українським народом вимагаю зниження тарифів на газ – Порошенко

Читайте по-русски
За словами Президента, уряд на сьогодні до цього готовий

Під час публічної дискусії з представниками громадянського суспільства та експертного середовища президент України Петро Порошенко заявив, що ринок створив необхідні умови для того, щоб у травні не підвищувати тарифи.

"Я відповім абсолютно чітко: я разом з українським народом вимагаю зниження тарифів. Тим паче, що від Президента це аж ніяк не залежить. Але якщо народ хоче, то треба це робити. А тепер серйозна відповідь: от зараз для цього ринок – не Президент, не прем'єр, не НАК "Нафтогаз", а ринок! – створив необхідні умови, бо і спотові контракти, і контракти на хабах у Європі дають нам змогу, принаймні, точно не підвищувати в травні тарифи. Нас лякали тим, що у травні будуть тарифи десять-одинадцять, дванадцять. От побачите, не будуть!" – наголосив Президент України.

Він додав, що уряд на сьогодні до цього готовий.

"Але я не хочу забирати ні хліб, ні роботу в уряду. І вони самі мають повідомляти, в тому числі, й приємні речі", – сказав Порошенко.

"Уряд – власник НАК "Нафтогаз", уряд затверджує фінансовий план. Працює там рада незалежних директорів, з якими уряд знаходить компроміс. І я буду дуже щасливий, – принаймні це буде позиція Президента – що, якщо ціни дешевші на зовнішніх ринках, українці мають платити менше. Це не входить у протиріччя з моєю стратегією – не бути популістом, бо є абсолютно чітке обґрунтування, чому", – підсумував Порошенко.

Крім того, на запитання, чи вважає кандидат доцільною можливість відмовитися від 2,5 млрд доларів, які на користь НАК "Нафтогаз" за рішенням Стокгольмського арбітражу має виплатити компанія "Газпром" в обмін на новий транзитний контракт з Росією, глава держави сказав: "Абсолютно тверде розуміння – ні. Бо це є українські гроші. Вони переплачені й це абсолютно хибна модель – приймати такі ультиматуми з боку Росії. Хто їх може прийняти? Слабкий Президент, некомпетентний, якого обдурять".

"Гарантії РФ – не варті паперу, на якому вони написані. Бо тут у нас є рішення суду відповідно до контракту, який підписаний Росією, РАО "Газпром". Вони його просто не виконують", – додав Порошенко.

Глава держави наголосив, що такі пропозиції руйнують і створюють надзвичайно небезпечний прецедент, коли, вигравши суд, який довів, що Україна права, потім українська сторона "стає на коліна і повзе вибачатися перед Росією, щоб підписати черговий контракт, який так само не буде виконуватися".

Нагадаємо, "Нафтогаз" звернувся до уряду з проханням скасувати Положення про покладення спеціальних обов'язків, бо інакше компанія буде змушена з 1 травня підняти ціну на газ для населення до 7184,8 грн (без ПДВ та транспортування).

Попередній матеріал
Аудит "Укроборонпрому" вже розпочався – Порошенко
Наступний матеріал
Негоді кінець: антициклон посуне дощі з України

В одному з міст України різко зростуть тарифи на тепло і гарячу воду – подробиці

Через завищені тарифи на газ: НКРЕКП оштрафували ще 4 облгази

Вже у квітні: у "Нафтогазі" розповіли, коли та на скільки подешевшає газ для населення

Платний багаж і реєстрація: в Україні запрацювали нові правила авіаперевезень

Гройсман доручив почати переговори з МВФ щодо ціни на газ для населення

Тарифи на тепло і гарячу воду в Києві: у травні запланували здорожчання