Енергонезалежний будинок
Енергонезалежний будинок 5 канал

І ніякої "комуналки": волонтер АТО з Тернопільщини власноруч облаштував енергонезалежний будинок

Читайте по-русски
Облаштування сонячної електростанції коштувало Віталію $25 тис. – проект хоч і високовартісний, але самоокупний, запевняє господар

Світло та тепло є, а рахунки за комуналку – не надходять. На Тернопільщині колишній волонтер АТО облаштував енергонезалежний будинок. Усе завдяки сонячним батареям. Чоловік не лише заощаджує, а й заробляє. Адже за надлишок енергії йому платить держава. В енергонезалежній оселі побувала знімальна група "5 каналу".

Один із будинків у селі Чернихівці на Тернопільщині видно здалеку. Увагу перехожих привертають великі сонячні панелі на даху будинку. Їх облаштував господар Віталій Тененський.

Сонячні панелі Віталій Тененьський встановив на городі та на даху власного будинку. Так створив домашню сонячну електростанцію на 30 кВт. Нині вона забезпечує світлом та теплом будинок площею 120 кв. м.

Надлишок енергії Віталій повертає у спільну електромережу: "Раніше ми платили за електроенергію, тепер ми не платимо. Мало того, надлишки електроенергії, яку виробляє ця сонячна електростанція, ми продаємо по зеленому тарифу".

Облаштування сонячної електростанції коштувало Віталію $25 тис. Проект хоч і високовартісний, але самоокупний, запевняє господар: "Зараз я отримую кошти по "зеленому тарифу", це приблизно 120 тис. грн на рік. Навіть більше, це вже я відраховую з тих коштів, що я плачу за газ, і крім того, в мене є електромобіль, який я заряджаю звідси".

Щоб заробляти на сонячній енергії, потрібно ретельно підійти до вибору панелей, застерігають продавці обладнання. Купівля неякісних панелей може призвести до зайвих витрат у майбутньому. Врахувати важливо і проект будівництва сонячної електростанції.

"Надахові конструкції може трохи дорожчі, бо там використовується інша система кріплень. Як правило, це алюміній, він є довговічний, легкий, не піддається корозії. На дахах рекомендується ставити лише алюмінієві конструкції. На наземній конструкції з металу. Як правило це оцинкований метал, який не треба фарбувати за 2-3 роки", – пояснює продавець обладнання для сонячних електростанцій Олег Скалецький.

"Зелений тариф" в Україні запровадили 11 років тому. Завдяки йому громадяни облаштовують свої будинки сонячними батареями та іншими альтернативними електростанціями. Натомість держава зобов'язується купувати в них залишки енергії.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, Тернопільска область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Майже детективна історія: в Україні виявили зниклі ще 10 років тому російські ракети С-125 "Печора"
Наступний матеріал
У Києві стався обвал будівельних конструкцій: є загибла
Loading...