Пам'ятна дошка Гонгадзе
Пам'ятна дошка Гонгадзе "5 канал"/Олена Рибінська

"Своєю смертю змінив життя країни": у Києві відкрили пам'ятну дошку Георгію Гонгадзе – включення

Читайте по-русски
На відкриття дошки до Національної спілки журналістів України прийшли пересічні громадяни, колеги та друзі Гії

"Своєю смертю він змінив життя країни" – такі слова передала вдова українського журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава у день відкриття пам'ятної дошки її чоловіку. Нині минають 20-ті роковин з дня зникнення опозиційного журналіста, засновника та першого головного редактора інтернет-видання "Українська правда" Георгія Гонгадзе.

На відкриття дошки до Національної спілки журналістів України прийшли пересічні громадяни, колеги та друзі Гії. Присутніх обурює, що за 20 років змінилося 5 президентів, 11 генеральних прокурорів, а замовників убивства журналіста досі не названо.

Також хвилиною мовчання вшанували всіх українських журналістів, котрі загинули внаслідок своєї професійної діяльності. Чільник Національної спілки журналістів зазначив, що варто шанобливо ставитися до журналістів, адже справи Гонгадзе, Гандзюк і Шеремета доводять, що професія є надзвичайно небезпечною.

"Це була ера темників. Георгію не дозволяли влаштовуватись на роботу куди-небудь, тому він вирішив робити власне видання. Його просто не брали на телебачення через те, що він був у чорному списку. Вище керівництво держави заперечувало і казало, що вони нічого не знають", – розповіла головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва.

"У кожному регіоні журналісти теж проводять пам'ятні акції. Вони йдуть на могили тих колег, які загинули і відповідно вони вшановують пам'ять для того, щоб імена наших колег жили і відповідно, щоб у суспільстві продовжувалося шанобливе ставлення до журналістів, які ризикують життям, але ризикують, борючись з несправедливістю і роблячи це в інтересах суспільства", – наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Виготовлення дошки ініціював Департамент охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації.

Нагадуємо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. За два місяці в лісі на Київщині було знайдено тіло без голови. Те, що воно належить журналісту, експертиза підтвердила лише у 2009-му. Серед виконавців виявився один із тодішніх керівників МВС Олексій Пукач. Замовників злочину слідство так і не назвало.

Як повідомляв 5.ua, церемонія вручення першої премії імені Георгія Гонгадзе для журналістів відбулася в Національному музеї Тараса Шевченка, що в Києві. 

 

Попередній матеріал
"ЄС" на виборах підтримає чинного голову Києва – він реалізує реформу децентралізації Порошенка
Наступний матеріал
Більш як 100 тисяч осіб змінили виборчу адресу перед місцевими виборами – як коментують у ЦВК
Loading...

Убивство Гонгадзе: суд переглядає вирок Пукачу

Розгляд апеляції вбивці Гонгадзе: у суді зчинилася сварка – включення

Замовник досі невідомий: сьогодні день пам'яті журналіста Георгія Гонгадзе

Хто став першим лауреатом премії імені Гонгадзе – включення

Загиблий у зоні ООС боєць Корчак був троюрідним братом журналіста Гонгадзе

Що хотів показати Волкер світові, прибувши з візитом на Донбас – Гонгадзе