Релігієзнавець Ігор Козловський
Релігієзнавець Ігор Козловський 5 канал

"Свого часу Україна врятувала Російську Церкву": релігієзнавець пояснив, чому ПЦУ – удар для Москви

Читайте по-русски
Росія втрачає Україну, а з нею – національне усвідомлення себе, коріння своєї Церкви і свого народу

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" заявив громадський діяч, релігієзнавець Ігор Козловський. За його словами, постання ПЦУ – це виклик, і не лише для України, "а й для всього православного світу".

Проте для Москви здобута Українською Церквою автокефалія становить проблему.

"Це геополітична проблема, особливо для Східної Європи. Росія втрачає Україну. Для ідеології Росії це удар, який може призвести до національної трагедії. Ми знаємо, що Російська Церква переживала трагічні моменти, починаючи від XVII століття, коли починається Ніконіанська реформа і відколюється та частина православних, яка залишилася в старому обряді. Це трагедія для Російської Церкви. І тоді її рятує саме Україна. Тому що з України беруть єпископів, беруть вчення, розповсюджують книжки. І саме завдяки Україні Російська Церква витримала такий удар і пережила ці події. Але ж втрата зараз України – це втрата національного усвідомлення себе, коріння своєї Церкви і свого народу", – коментує Козловський.

За його словами, постання ПЦУ стимулюватиме подальший розвиток Вселенського Православ'я.

"Переживає злам і Православ'я Вселенське. В томосі ми бачимо багато пунктів. На мій погляд, два основних: перше – те, що Українська Церква стала автокефальною, тобто незалежною. Друге – воно канонічне. І тому Вселенський Патріарх зараз постійно наголошує, що в Україні залагоджене питання розколу. Тобто розколу немає, немає неканонічних православних", – каже релігієзнавець.

Проте для Московського Патріархату це виклик, зазначає Козловський.

"Для МП це виклик, що робити далі на цій території, канонічній території Православної Церкви України. Для пересічних вірних МП залишається ще багато незрозумілого, як бути далі. Вплив Вселенського Патріархату зростає. З іншого боку – досить питома вага православних орієнтується на Московський Патріархат, тому що там є гроші. От перед нами така дилема певна, конфлікт амбівалентностей. І цей конфлікт призводить до того, що кожна з цих Церков дивиться: а як чинитимуть інші", – зазначає Козловський.

За словами релігієзнавця, ПЦУ повинна спокійно до цього ставитися, оскільки це нормальне явище у становленні незалежної Церкви. Козловський додає, що Україні потрібно розпочинати міжнародний діалог з Церквами, які є теж частиною Вселенського Патріархату.

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Зенітки "Оса" напоготові: як бійці ООС вчаться ціль виявляти, на мушку брати і знищувати – відео
Наступний матеріал
"Боротьба тривала і всередині військової частини": що розповідає документальна стрічка "Крим. Оточені зрадою"
Loading...

У Черкасах чоловік "творив" огидливі тексти про Томос і Православну Церкву України

Митрополит Епіфаній на початку Великого посту звернувся до вірян – до чого закликав

На Рівненщині священики Московського Патріархату заблокували вхід до церкви: що відомо (оновлено)

Літургія Української Греко-Католицької Церкви у Святій Софії 7 квітня не відбудеться: стало відомо чому

Бойовики відслідковують кількість парафіян ПЦУ в ОРДО

ПЦУ в зверненні до міжнародної спільноти перерахувала випадки тиску на Українську Церкву в Криму та ОРДЛО